Ubezpieczenie turystyczne – ile kosztuje i co obejmuje?

Długo wyczekiwany urlop zbliża się wielkimi krokami? W myślach wygrzewamy się już na pięknych plażach, żeglujemy lub wędrujemy po górach? Wspaniale, aczkolwiek przy organizacji wyjazdu należy wykazać się rozwagą i rozsądkiem. Istotną kwestią jest wykupienie ubezpieczenia turystycznego.

Polisa turystyczna

 

Z roku na rok rośnie liczba Polaków, którzy w związku z wyjazdem – krajowym lub zagranicznym – decydują się na zakup polisy turystycznej. Dobre ubezpieczenie pozwala w pełni korzystać z uroków wypoczynku – zyskujemy pewność, że w razie niefortunnych zdarzeń nie zostaniemy na lodzie i bez finansowego wsparcia. Pomimo tego, że mamy różne potrzeby, ubezpieczenie przyda się każdemu z nas – bez względu na to, czy wybieramy się na weekend w polskie góry, lecimy na tydzień do ciepłych krajów bądź w jakimś kurorcie zamierzamy aktywnie spędzać czas. Mamy do wyboru ubezpieczenia turystyczne na www.polisaturystyczna.pl zarówno w podstawowym, jak i rozszerzonym wariancie – w zależności od indywidualnych potrzeb i możliwości. 

 

Dlaczego warto mieć polisę turystyczną? 

Polisę turystyczną na wyjazd krajowy lub zagraniczny warto posiadać z kilku powodów. Głównym jej zadaniem jest pokrycie kosztów leczenia – ma to szczególne znaczenie za granicą, gdzie usługi medyczne są bardzo drogie. Z ubezpieczenia opłacane są ponadto transport medyczny do Polski oraz akcje ratownicze i poszukiwawcze w górach. Towarzystwa ubezpieczeniowe z naszej polisy wypłacają również odszkodowania osobom trzecim, którym wyrządziliśmy szkodę. Polisa stanowi poza tym zabezpieczenie w razie nieszczęśliwego wypadku, którego ofiarą możemy paść wszędzie – zrekompensuje nam doznane cierpienie, a pieniądze z pewnością pomogą nam np. w rehabilitacji w prywatnych placówkach medycznych.

Zakres ochrony ubezpieczeniowej da się również rozszerzyć m.in. o ubezpieczenie bagażu, sprzętu sportowego i elektronicznego, podróży lotniczej, na wypadek rezygnacji z imprezy turystycznej bądź o ubezpieczenie mieszkania/domu na czas wyjazdu. Opcji jest sporo – wszystko zależy od tego, czego oczekujemy od ubezpieczenia. W każdym razie optymalna polisa powinna obowiązkowo zawierać ubezpieczenia NNW, OC w życiu prywatnym, assistance, leczenia, transportu medycznego, ratownictwa i bagażu. 

 

Jak wybrać polisę turystyczną?

Wybór polisy turystycznej zawsze powinien bazować na indywidualnych przesłankach. Innego ubezpieczenia potrzebuje osoba wybierająca się na narty w góry, a innego ktoś, kto leci do ciepłych krajów z zamiarem zwiedzania i plażowania. Dla firm ubezpieczeniowych duże znaczenie mają różne czynniki, np. długość, cel i charakter wyjazdu, miejsce pobytu, wiek i stan zdrowia ubezpieczonego, liczba podróżnych etc. Na podstawie tych informacji towarzystwa ubezpieczeniowe określają stopień potencjalnego zagrożenia kontuzjami, wypadkami itp. i ustalają cenę polisy. Przy tej okazji pojawia się ważna uwaga: nie traktujmy ceny jako podstawowego czynnika decydującego o wyborze polisy. Najistotniejsze są sumy gwarancyjne poszczególnych ubezpieczeń – jeśli będą zbyt niskie, ubezpieczenie nie pokryje w całości np. kosztów leczenia za granicą, w związku z czym część wydatków spadnie na nas. Pamiętajmy, że im tańsza polisa, tym bardziej ograniczony jest zakres ochrony ubezpieczeniowej. 

Kolejna kwestia, której nie wolno pominąć, to Ogólne Warunki Ubezpieczenia (OWU). Dokładnie się z nimi zapoznajmy, zanim kupimy polisę. W dokumencie tym znajdziemy: zasady zawarcia umowy z ubezpieczycielem, definicje pojęć ubezpieczeniowych (sport ekstremalny, sport wysokiego ryzyka, nieszczęśliwy wypadek etc.), określenie zakresu ochrony ubezpieczeniowej i wyłączenia odpowiedzialności ubezpieczyciela, listę obowiązków stron umowy, informacje dotyczące zakresu terytorialnego działania ubezpieczenia oraz opis procedur postępowania w razie wypadku i procesu likwidacji szkody.

 

Gdzie kupić polisę turystyczną?

Na rynku polis turystycznych panuje ogromna konkurencja - ubezpieczenie podróżne Santander na www.polisaturystyczna.pl i wiele innych ofert sprawiają, że podjęcie ostatecznej decyzji wcale nie jest takie proste, jak mogłoby się wydawać. Najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z porównywarki ubezpieczeń turystycznych, dzięki której od ręki uzyskamy dostęp do aktualnych propozycji różnych towarzystw i kluczowych danych. Jest to również o tyle wygodne, że od razu dokonamy zakupu interesującej nas polisy, oszczędzając przy tym czas i pieniądze. 

Nie musimy się obawiać dużych wydatków. Polisy turystyczne nie są drogie. Już za kilka złotych dziennie możemy zyskać ochronę ubezpieczeniową, jakiej potrzebujemy. Ubezpieczenia na wyjazdy krajowe są średnio o połowę tańsze niż polisy na wyprawy zagraniczne. 

 

Dobra polisa to spokojny urlop

Urlop kojarzy się nam z beztroskim wypoczynkiem, zwiedzaniem i korzystaniem z rozmaitych atrakcji. Nagła choroba, kradzież bagażu lub wypadek potrafią niestety skutecznie pokrzyżować plany i narazić nas na spore wydatki. Zakup ubezpieczenia leży w naszym interesie – wsparcie w tej formie uchroni nas od licznych kłopotów.

Article was added:

Add date:
Number of views: 2563
Other articles
Moda plażowa - sprawdź, jak tanio uzupełnić letnią garderobę
20
aug
Wakacje za pasem, a Ty stwierdzasz braki w swojej letniej garderobie? Potrzebujesz szybko kupić modny kostium kąpielowy, sukienki, szorty, buty czy dodatki na plażę i ciepłe wakacyjne wieczory, nie wydając przy tym fortuny? Z pomocą przychodzi internet, a konkretnie sklep Answear. Kod rabatowy pozwoli Ci zaś obniżyć koszty zamówienia u Tego sprzedawcy. Tylko jak go zdobyć?
read
Przez Europę z Dreamtours.pl
10
aug
Są rejony świata, które nigdy nie przestaną zdumiewać swoją magią i niepowtarzalnością. Większość z nich aczkolwiek znamy głównie z przekazów. A te nie budzą emocji, jakie towarzyszą osobom widzącym tamte na żywo. Żadne zdjęcie, film lub opis nie odzwierciedlą widoków przepięknych pól lawendowych we Francji, majestatycznych klifów na wybrzeżu Wielkiej Brytanii czy szwajcarskich szczytów Alp.
read
Ranking: 10 najpiękniejszych piaszczystych plaż
22
jul
Delikatny, kojący szum fal, promienie słoneczne subtelnie muskające skórę, cisza i beztroska. Do tego wystarczy dodać malownicze widoki i recepta na idealne wakacje gotowa. Poniżej lista 10 plaż, które zagwarantują Ci wyjątkowe i niepowtarzalne wrażenia. Wybierz idealne miejsce na wakacje!
read

Reviews about Ubezpieczenie turystyczne – ile kosztuje i co obejmuje? Dodaj komentarz

Nie mamy jeszcze żadnego komentarza :(
Bądź pierwszym, który go doda!
Replying to