Czy wiesz, że drugi najgłębszy basen świata jest w Polsce (w okolicach Warszawy)?

Marzysz o rozpoczęciu przygody z nurkowaniem? Szukasz bezpiecznych warunków do nauki, wykwalifikowanych instruktorów i pewnego sprzętu? To wszystko i znacznie więcej znajdziesz w Deepspot!


Źródło: deepspot.com

 

Deepspot jest obiektem, którego nie musimy przedstawiać miłośnikom nurkowania. To najnowocześniejszy i najgłębszy symulator warunków nurkowych w Europie! Obiekt działa od 2020 roku i jest otwarty zarówno dla osób początkujących, jak i nurków na różnych stopniach zaawansowania.

Odwiedzając Deepspot, możesz liczyć na perfekcyjnie czystą i przejrzystą wodę, profesjonalną opiekę wykwalifikowanych instruktorów oraz nowoczesny sprzęt.

Dowiedz się, co dokładnie oferuje basen nurkowy pod Warszawą!

 

Drugi najgłębszy basen świata jest w podwarszawskiej miejscowości Mszczonów

Centrum nurkowe Deepspot znajduje się w Mszczonowie. To niewielka miejscowość położona około 50 km pod Warszawą. Z Lotniska Chopina dojedziesz tutaj w ciągu około 35 minut, korzystając z wygodnej S8. Obiekt zapewnia obszerny, bezpłatny parking dla swoich gości. Na miejscu możesz również skorzystać z wyśmienitej restauracji, a nawet zdecydować się na nocleg w podwodnym pokoju.

Do niedawna Deepspot był najgłębszym basenem na świecie. W momencie otwarcia pobił o 3 metry rekord głębokości należący wcześniej do basenu Y-40 w Padwie. Basen nurkowy Deespot to 45 metrów i 45 centymetrów głębokości oraz 8 tysięcy metrów sześciennych wody. Te liczby naprawdę robią wrażenie, prawda?

W 2021 roku, w Zjednoczonych Emiratach Arabskich otwarto Deep Dive Dubai – aktualnie najgłębszy basen świata.

Źródło: deepspot.com

 

Basen Deepspot był najgłębszym basenem na świecie do momentu pobicia rekordu przez Deep Dive Dubai

Deep Dive Dubai to basen o głębokości 60 metrów, w którym mieści się 14 tysięcy metrów sześciennych wody, czyli zawartość 6 basenów olimpijskich. Imponujące rozmiary to jednak nie wszystko!

Najgłębszy basen na świecie został zaprojektowany w taki sposób, by zagwarantować nurkom maksymalną ilość atrakcji. Na dnie basenu zrekonstruowano opuszczone, zalane miasto. Pod wodą znajdują się między innymi liczne budynki z umeblowanymi pokojami oraz samochód. Specjaliści wskazują, że konieczne jest wykonanie minimum kilku nurkowań, by móc dokładnie „zwiedzić” wszystko, co pod wodą oferuje Deep Dive Dubai.

Obiekt został dodatkowo wyposażony w najnowocześniejsze systemy monitorujące (aktywność nurków pod wodą jest rejestrowana przez 56 kamer), dzięki którym nurkowanie jest maksymalnie bezpieczne. Woda w Deep Dive Dubai ma stałą temperaturę około 30 stopni Celsjusza, a dzięki zastosowaniu innowacyjnych rozwiązań filtrujących jest idealnie czysta i ma świetną wizurę.

Na rok 2023 zaplanowano otwarcie kolejnego gigantycznego obiektu do nurkowania. Basen Blue Abyss w Liverpoolu ma mieć głębokość 50 metrów.

 

Basen Deepspot – najgłębszy basen w Europie z wielostrefowym symulatorem warunków nurkowych

Do Dubaju trochę za daleko? Na szczęście najgłębszy basen w Polsce Deepspot jest jednocześnie najgłębszym i najnowocześniejszym wielostrefowym symulatorem warunków nurkowych w Europie. Oprócz imponujących rozmiarów basenu symulator zapewnia dodatkowe atrakcje dla nurków na różnych poziomach zaawansowania. Pod wodą znajduje się wrak łodzi oraz jaskinie, a także winda dla freediverów.

Woda ma przyjemną temperaturę około 32-34 stopni Celsjusza na każdej głębokości i jak już wspomniano wcześniej, jest perfekcyjnie czysta i przejrzysta. Podwodny tunel dla gości umożliwia osobom towarzyszącym nurkowi podziwianie jego poczynań pod wodą. To maksymalnie ekscytujące!

Tym, co decyduje o wyjątkowości obiektu, jest również profesjonalna kadra instruktorów. To doświadczeni i wysoko wykwalifikowani specjaliści, którzy uwielbiają to, co robią! Zarówno nurkowanie, jak i wprowadzanie w tajniki podwodnego świata adeptów sztuki nurkowania jest dla nich źródłem satysfakcji i motorem napędzającym do dalszego rozwoju.

Źródło: deepspot.com

 

Nurkowanie w basenie Deepsot jest wyjątkowo komfortowe

Instruktorzy Deepspot są odpowiedzialni zarówno za bezpieczeństwo nurków, jak i ich dobre samopoczucie. Bez względu na poziom umiejętności i wybraną technikę nurkowania, osoby odwiedzające Deepspot mogą liczyć na pełne wsparcie podczas całego pobytu w obiekcie, wypożyczenie nowoczesnego sprzętu nurkowego oraz niezbędne szkolenie teoretyczne i praktyczne.

Obiekt oferuje możliwość nurkowania dwoma technikami: scuba diving (nurkowanie z akwalungiem, który umożliwia oddychanie pod wodą i wykonywanie długich zanurzeń) oraz freediving (nurkowanie na zatrzymanym oddechu, które sporo osób porównuje do podwodnej medytacji). Obydwie formy eksplorowania podwodnego świata mają swoje zalety i gwarantują mnóstwo niezwykłych emocji.

 

Dodatkowa atrakcja – podwodny pokój!

Chcesz odwiedzić Deepspot i zostać na dłużej? Koniecznie sprawdź ofertę noclegową obiektu. Podwodny pokój z widokiem na wnętrze basenu, wygodne łóżko i prywatna łazienka to gwarancja efektywnego i wygodnego wypoczynku w absolutnie wyjątkowych warunkach. Na gości, którzy zdecydują się zostać w Deepspot na noc, rano będzie czekało sycące śniadanie.

Źródło: deepspot.com

 

Centrum nurkowe Deepspot wykonuje profesjonalne kursy nurkowe kończące się certyfikatami

Nurkowanie jest wciągające, a pierwsze zejście pod wodę często staje się początkiem pasji na całe życie. W Deepspot zadbano o to, by każda osoba, która poczuje do nurkowania „to coś”, mogła rozwinąć swoje umiejętności w ramach profesjonalnych kursów.

W ofercie Deepspot znajdziesz kursy dla freediverów i scuba diverów. To między innymi podstawowe kursy nurkowe (np. Deepspot Free 20 m, Deepspot Scuba 18 m) i kursy odświeżające wiedzę (Deepspot Scuba Refresh), jak i certyfikowane kursy OWD (pomyślne ukończenie Kursu nurkowania Open Water Diver uprawnia Cię do samodzielnego nurkowania w jeziorach i morzach świata) czy kursy specjalistyczne (np. Kurs Nitrox, Kurs Mniejsze Zużycie Tlenu).

Gotowy/a na przygodę życia? Sprawdź ofertę pakietów, wejściówek i voucherów do Deepspot i zrób sobie lub komuś wyjątkowy prezent! Nurkowanie jest aktywnością maksymalnie dostępną! Z atrakcji mogą skorzystać dzieci od 10. roku życia, młodzież i osoby dorosłe bez górnej granicy wieku. Obiekt jest przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Źródło: deepspot.com

Article was added:

Add date:
Number of views: 950
Other articles
Plaże Kenii – rajskie miejsca na wybrzeżu Oceanu Indyjskiego
31
may
Kenijskie plaże to prawdziwy raj dla turystów. Od Nyali Beach, idealnej do spacerów i nocnych imprez, przez malownicze Watamu Beach, aż po historyczne Malindi. Wakacje w Kenii oferują nie tylko relaks, ale także mnóstwo atrakcji wodnych i doskonale rozwiniętą infrastrukturę.
read
Dom dla 10 osób nad morzem. Masz wiele powodów, aby go zarezerwować
27
may
Domy wakacyjne mogą się kojarzyć z propozycją noclegową dla najbardziej zamożnych. Tymczasem takie opcje pobytowe są dostępne również na przeciętną kieszeń. Mało tego: zarezerwowanie np. domu dla 10 osób nad morzem okazuje się być bardzo opłacalną alternatywą czy to dla hotelu, czy pensjonatu, a nawet prywatnej kwatery. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, dlaczego warto zadecydować się na pobyt w domku nad Bałtykiem.
read
Restauracja w Płocku wyjątkowym miejscem na kolację we dwoje
09
may
Po dniu pełnym relaksu na plaży, spacerów brzegiem wody i cieszenia się słońcem, warto zakończyć wieczór w wyjątkowy sposób. Idealnym pomysłem jest kolacja we dwoje w starannie wybranej restauracji, gdzie unikalne smaki i atmosfera sprawią, że wspólny czas stanie się jeszcze bardziej romantyczny. Wyjątkowy smak dań w dobrej restauracji sprawia, że randka daje jeszcze więcej radości. Na uwagę zasługują nie tylko lokale serwujące dania ze swojej rodzimej kuchni polskiej, ale i restauracje, w których można spróbować dań kuchni śródziemnomorskiej. Dlaczego warto wybrać się na kolację we dwoje do Hotelu Tumskiego w Płocku?
read

Reviews about Czy wiesz, że drugi najgłębszy basen świata jest w Polsce (w okolicach Warszawy)? Dodaj komentarz

Nie mamy jeszcze żadnego komentarza :(
Bądź pierwszym, który go doda!
Replying to