Świnoujście - Dlaczego warto je odwiedzić?

Świnoujście to duże miasto w północno-zachodniej części wybrzeża Morza Bałtyckiego, które jest ważnym portem morskim, uzdrowiskiem i miejscowością wypoczynkową. Jego obszar rozciąga się na ponad czterdziestu wyspach o różnej wielkości, a cechą charakterystyczną miasta jest najszersza w Polsce, dwustumetrowa plaża na brzegu Bałtyku. Ciekawostką jest, że miasto z roku na rok staje się coraz większe, przez lokalne prądy morskie, które nanoszą piasek na już i tak rozległą plażę. Przedstawiamy 5 największych atrakcji w Świnoujściu, których nie sposób przegapić podczas pobytu w mieście!

Świnoujście

1. Latarnia Morska

Latarnia Morska w Świnoujściu nosi zaszczytne miano najwyższej ceglanej latarni morskiej na świecie. Mierzy wysokość ponad 67 metrów, a na jej szczycie znajduje się taras widokowy, z którego podziwiać można wspaniałą panoramę Morza Bałtyckiego. Latarnia powstała w połowie XIX wieku i do działa do dziś, a dodatkowo jest jedną z największych atrakcji turystycznych w Świnoujściu.

 

2. Muzeum Rybołówstwa Morskiego

Podczas pobytu w mieście z pewnością warto odwiedzić Muzeum Rybołówstwa Morskiego, które znajduje się w niegdysiejszym budynku ratusza. W środku obejrzeć można m.in. wspaniałą ekspozycję bursztynu, kilka wystaw dotyczących fauny mórz i oceanów z całego świata, a także odwiedzić ciekawy dział historyczny dotyczący dziejów Świnoujścia.

 

3. Fort Gerharda

Fort Gerharda znajduje się na terenie Twierdzy Świnoujście czyli dziewiętnastowiecznej fortyfikacji obronnej. Fort powstał w latach 1848-1859 i jest jednym z najlepiej zachowanych obiektów tego typu w całej Europie. W środku obecnie znajduje się Muzeum Obrony Wybrzeża, w którym można zobaczyć m.in. wspaniałą kolekcję sprzętów artyleryjskich, niemiecką zbrojownię, a także liczne eksponaty związane z codziennym życiem żołnierzy.

 

4. Woliński Park Narodowy

Woliński Park Narodowy znajduje się tuż przy Świnoujściu i stanowi świetne miejsce na popołudniową wycieczkę. Podziwiać tu można m.in. piękne wzgórza morenowe, a także malownicze, stumetrowe klify. Ciekawym pomysłem jest również wybranie się do Międzyzdrojów i odwiedzenie Muzeum Przyrodniczego Wolińskiego Parku Narodowego, które obrazuje lokalną faunę i florę.

 

5. Promenada

Promenada w Świnoujściu to piękna, rozległa aleja spacerowa, połozona niedaleko plaży. W sezonie letnim porozstawiane są tu liczne punkty rozrywkowe, sklepiki, restauracje, ogródki piwne i lodziarnie. Nocą kwitnie tu życie rozrywkowe, a kluby i dyskoteki pod gołym niebem działają niemal bezustannie. To doskonałe miejsce dla wszystkich żądnych wrażeń i wspaniałej rozrywki!

Świnoujście to świetna baza wypadowa do zwiedzania zachodniej części polskiego wybrzeża Morza Bałtyckiego, a także jedno z najważniejszych miast w województwie zachodnio-pomorskim. Nie brakuje w nim atrakcji dla rodzin z dziećmi, miłośników aktywnego wypoczynku, a także plażowiczów i entuzjastów sportów morskich. To miasto, które zachwyca na każdym kroku, a pobyt w nim z pewnością na długo pozostanie w waszej pamięci. Więcej atrakcji w tym fascynującym mieście znajdziesz na stronie internetowej https://podroztrwa.pl/swinoujscie

Article was added:

Add date:
Number of views: 95
Other articles
Chorwacja – wakacje na półwyspie Pelješac
29
jun
Sprawdź co warto zwiedzić na półwyspie Pelješac podczas wakacji! Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej o tym pięknym zakątku Chorwacji już teraz.
read
Nie tylko stelaż. Zobacz, co wpływa na komfort noszenia plecaka turystycznego
31
may
Dobór nowoczesnego i dobrego plecaka turystycznego znacząco podnosi komfort i radość z pieszych wędrówek. Transportowy, na kilkudniowe wycieczki, miejski, alpinistyczny, rowerowy, trailowy, czy survivalowy? W tym artykule zapoznasz się z cechami, które powinien posiadać idealny plecak turystyczny, który zapewni ci najwyższą wygodę użytkowania!
read
Czapka z daszkiem – czy nadal króluje wśród trendów mody?
24
may
Jeszcze do niedawna czapki z daszkiem były kojarzone głównie ze sportowcami czy raperami. Obecnie wiele się zmieniło w tej kwestii. Dzisiaj ten dodatek z powodzeniem może być noszony nie tylko przez dzieci czy nastolatków, ale także osoby dorosłe. Czapki z daszkiem stanowią idealne dopełnienie naszego ubioru, ponadto świetnie ochraniają głowę przed słońcem czy wiatrem. W bieżącym roku z powodzeniem królują na pokazach mody, stając się nieodzownym elementem codziennej stylizacji.
read

Reviews about Świnoujście - Dlaczego warto je odwiedzić? Dodaj komentarz

Nie mamy jeszcze żadnego komentarza :(
Bądź pierwszym, który go doda!
Replying to