Parking - lotnisko Poznań. Gdzie zostawić samochód przed podróżą na wakacje?

Poznań jest na tyle dużym miastem, a jednocześnie prężnie działającym ośrodkiem, że znajdujące się w nim lotnisko Poznań - Ławica również nie może narzekać na brak pasażerów wylatujących stąd na wakacje. Korzystanie z portu lotniczego rodzi wiele pytań. Jednym z nich z pewnością jest kwestia, gdzie blisko lotniska można pozostawić parking, zwłaszcza na dłuższy czas. Okazuje się, że zainteresowani mają do wyboru kilka opcji, które przedstawiamy poniżej.

lotnisko Poznań

 

1. Gdzie znajduje się lotnisko Poznań - Ławica?

2. Parking - lotnisko Poznań

3. Miejsca parkingowe przy lotnisku w Poznaniu

Dobrą wiadomością z pewnością jest fakt, że jeśli chodzi o parking lotnisko Poznań oferuje pewną elastyczność w tym zakresie. Poniżej przedstawiamy dostępne opcje.

 

Gdzie znajduje się lotnisko Poznań - Ławica?

Lotnisko Poznań - Ławica, parking oraz cała infrastruktura położone są zaledwie 7 kilometrów od centrum stolicy Wielkopolski. Sprawia to, że o lotnisku w Poznaniu możemy myśleć jako o atrakcyjnym punkcie wakacyjnych (i nie tylko) wypraw.

Pasażerowie nie posiadający własnego auta mogą skorzystać z komunikacji miejskiej. Do lotniska Poznań Ławica dojeżdża kilka linii autobusowych, a przystanek docelowy znajduje się kilkadziesiąt metrów od wejścia do terminalu. Do dyspozycji pozostają także specjalne linie uruchomione specjalnie z myślą o lotnisku Poznań.

Trzeba natomiast przyznać, że nic nie zastąpi komfortu podróży własnym autem. W ten sposób zdecydowanie łatwiej poradzić sobie z bagażami czy ustalić czas wyjazdu dopasowany do godziny odprawy. Jadąc z Poznania na lotnisko, trzeba kierować się drogą wojewódzką 307 lub bezpłatnym odcinkiem autostrady A2. Port lotniczy znajduje się przy ulicy Bukowskiej 285.

Dojazd własnym samochodem, oznacza jednak konieczność zaparkowania go. W tym przypadku najbezpieczniej wybrać strzeżony parking. Poznań na lotnisku daje dwie zasadnicze opcje.

 

Parking - lotnisko Poznań

Można oczywiście skorzystać z parkingu oferowanego bezpośrednio na lotnisku Poznań Ławica. Port lotniczy oferuje 4 opcje: parkingi P1 i P2 przeznaczone do parkowania maksymalnie do 24 godzin, P3 - krótkoterminowy oraz otwarte sezonowo P5 i P6 pozwalających na dłuższe pozostawienie samochodu. Rezerwacja parkingu może zostać dokonana online.

 

Miejsca parkingowe przy lotnisku w Poznaniu

Bardzo ciekawą opcją jest możliwość rezerwacji parkingu oferowanego przez firmę niezwiązaną z lotniskiem. Są to obiekty parkingowe strzeżone, wyposażone w szereg nowoczesnych udogodnień i komfortowe, szerokie miejsca. Warto wybrać miejsce parkingowe na parkingu wyłożonym kostką, dzięki której nie trzeba obawiać się o czystość obuwia czy bagaży w razie niekorzystnej pogody. W wielu przypadkach można liczyć na wliczony w cenę transfer na parkingu.

Article was added:

Add date:
Number of views: 354
Other articles
Dlaczego warto wybrać się do SPA Kaszuby?
05
dec
W poszukiwaniu doskonałego odprężenia i relaksu w pięknym otoczeniu natury warto wybrać się na Kaszuby. To rejon Polski, który przyciąga przez cały rok, a liczne ośrodki wypoczynkowe, hotele czy centra SPA kuszą rozbudowaną ofertą. Profesjonalne strefy SPA gwarantują dostęp do takich atrakcji jak grota solna, sauna, jacuzzi, bania kaszubska, ale można również zdecydować się na profesjonalne usługi masażysty i kosmetyczki. Dzięki temu terapie lecznicze, rehabilitacyjne, jak i relaksacyjne w sercu Kaszub są bardzo przyjemne i przynoszą spodziewane efekty.
read
Czym powinno wyróżniać się dobre indywidualne ubezpieczenie turystyczne?
28
nov
Planując wymarzoną podróż, warto zastanowić się nad takim rozwiązaniem, jak indywidualne ubezpieczenie turystyczne, które zagwarantuje spokojny wyjazd bez obaw o nieprzewidziane sytuacje. Jednak nie wszystkie polisy są takie same. Warto poświęcić trochę czasu na wybór najlepszej opcji. Podpowiadamy, co wyróżnia dobre ubezpieczenia turystyczne.
read
Niezapomniane chwile nad Morzem Czerwonym: odkryj uroki last minute w Egipcie
07
nov
Zamknij na chwilę oczy i wyobraź sobie, że relaksujesz się na leżaku w odległości kilku metrów od ciepłego, bajecznie błękitnego i ciepłego morza. Oblewają Cię rozgrzewające promienie słońca, a przyjemny wiatr daje wrażenie orzeźwienia. Tylko kilka kroków dzieli Cię od magicznego podmorskiego świata lub pustyni, na której możesz przeżyć przygodę życia. Chcesz tego doświadczyć? Wybierz last minute w Egipcie!
read

Reviews about Parking - lotnisko Poznań. Gdzie zostawić samochód przed podróżą na wakacje? Dodaj komentarz

Nie mamy jeszcze żadnego komentarza :(
Bądź pierwszym, który go doda!
Replying to