Jak uzyskać wizę do Australii?

Decydując się na wakacyjną wyprawę do Australii trzeba mieć na uwadze fakt, iż nie da się przekroczyć granicy z tym krajem bez żadnych dokumentów. Jednym z nich jest wiza, którą można otrzymać w kilku rodzajach. Coraz więcej takich działań można wykonywać za pomocą sieci, dlatego ważne jest, aby zawierać w swoich wnioskach wszystkie istotne elementy. Jak więc uzyskać wizę do Australii? Podpowiadamy.

Australia

Informacje ogólne o wizach do Australii

Wszyscy obywatele Polski muszą uzyskać wizę przed wjazdem na teren Australii. Kraj ten zamknął wydział konsularny w Warszawie i obecnie wnioski papierowe rozpatrywane są wyłącznie przez Ambasadę Australii w Berlinie. Pośredniczy on w wydawaniu wiz elektronicznych, które umożliwiają bezproblemowy wjazd na jego terytorium bez konieczności podróżowania specjalnie do Niemiec. Wizy są wydawane jako listy elektroniczne, wydawane bezpośrednio z Australii i przesyłane do Polski pocztą mailową. Dużą zaletą jest fakt, iż nie są potrzebne żadne oryginały dokumentów, lecz wystarczą zaledwie kopie lub skany komputerowe.

 

Rodzaje wiz do Australii

Rodzajów wiz do Australii jest co najmniej kilka. Pierwsza o nazwie E-Visitor Subclass 651 wydawana jest dla większości celów turystycznych oraz biznesowych na pobyt każdorazowo do 90 dni. Jej ważność trwa jeden rok od daty wydania, a wyjazd z Australii musi nastąpić najpóźniej w dniu upływu ważności wizy. Z kolei Temporary Work (Short Stay) Subclass 400 to dokument wydawany w celu wykonania krótkotrwałej pracy, instalacji, finalizacji kontraktów, a także w celu uczestnictwa w zorganizowanych imprezach sportowych. Ważność wizy wynosi maksymalnie 90 dni pobytu, a na teren tego kraju należy wjechać maksymalnie w ciągu trzech miesięcy od wydania dokumentu.

Wiza wydawana w celu podjęcia pracy na terenie Australii na podstawie pozwolenia, które zostało wydane w tym kraju na wniosek strony zapraszającej oznacza się jako Temporary Work (Skilled) Subclass 457. Z kolei wiza dla marynarzy ma oznaczenie MCV Subclass 988. Jeżeli wjazd na terytorium Australii następuje drogą lotniczą w celu wejścia na statek to do tej wizy należy wyrobić także tak zwany E-Visitor. Taka wiza wydawana jest jako wielokrotna z ważnością jednego roku od daty otrzymania. Tutaj wyjazd z państwa musi nastąpić najpóźniej w dniu upływu ważności wizy. Ostatnią klasą jest Visitor Subclass E-600. Jest to wiza wydawana w celach turystycznych oraz prywatnych na pobyt do 90, 180 dni lub jednego roku. Na stronie https://www.serwiskonsularny.pl/wizy-do-australii/ można zapoznać się ze wszystkimi informacjami bardziej szczegółowo.

Grafika: freepik.com

Article was added:

Add date:
Number of views: 330
Other articles
Odkryj piękno bułgarskich plaż
06
jun
Wymieniając miejsca, które Polacy najchętniej wybierają na wypoczynek, nie sposób zapomnieć o Bułgarii. Turystów wybierających się do tego kraju przekonuje często fakt, że plaże są piaszczyste, a morze ma stosunkowo ciepłą temperaturę. Piasek, na którym odwiedzający ten kraj wypoczywają całymi dniami jest mieniącego się, złotego koloru.
read
Jak zwiedzić kilka krajów w niecały tydzień? Wakacyjny city break z ST
25
may
Marzysz o ekscytujących podróżach, ale nie masz dużo czasu na dłuższe wakacje? Wakacyjny city break to idealne rozwiązanie dla Ciebie! Taki krótki, intensywny wyjazd pozwoli Ci zwiedzić kilka krajów i odkryć nowe miejsca w niecały tydzień. To niezwykła okazja, aby skrócić dystans między wymarzonymi destynacjami i cieszyć się dawką przygody. Przygotuj się na intensywny city break, który dostarczy Ci niezapomnianych wrażeń i wyjątkowych chwil.
read
Najlepsze plaże w Chorwacji - Przewodnik po rajskich zakątkach
27
apr
Chorwacja to kraj o niezwykle różnorodnych i malowniczych plażach. Wybierając się na wakacje nad Adriatyk, warto odwiedzić te niesamowite miejsca, które na długo pozostaną w naszej pamięci. Planując swój wyjazd, pamiętaj o sprawdzeniu dostępności i udogodnień na wybranych plażach, aby cieszyć się beztroskim wypoczynkiem.
read

Reviews about Jak uzyskać wizę do Australii? Dodaj komentarz

Nie mamy jeszcze żadnego komentarza :(
Bądź pierwszym, który go doda!
Replying to