Jak uzyskać wizę do Australii?

Decydując się na wakacyjną wyprawę do Australii trzeba mieć na uwadze fakt, iż nie da się przekroczyć granicy z tym krajem bez żadnych dokumentów. Jednym z nich jest wiza, którą można otrzymać w kilku rodzajach. Coraz więcej takich działań można wykonywać za pomocą sieci, dlatego ważne jest, aby zawierać w swoich wnioskach wszystkie istotne elementy. Jak więc uzyskać wizę do Australii? Podpowiadamy.

Australia

Informacje ogólne o wizach do Australii

Wszyscy obywatele Polski muszą uzyskać wizę przed wjazdem na teren Australii. Kraj ten zamknął wydział konsularny w Warszawie i obecnie wnioski papierowe rozpatrywane są wyłącznie przez Ambasadę Australii w Berlinie. Pośredniczy on w wydawaniu wiz elektronicznych, które umożliwiają bezproblemowy wjazd na jego terytorium bez konieczności podróżowania specjalnie do Niemiec. Wizy są wydawane jako listy elektroniczne, wydawane bezpośrednio z Australii i przesyłane do Polski pocztą mailową. Dużą zaletą jest fakt, iż nie są potrzebne żadne oryginały dokumentów, lecz wystarczą zaledwie kopie lub skany komputerowe.

 

Rodzaje wiz do Australii

Rodzajów wiz do Australii jest co najmniej kilka. Pierwsza o nazwie E-Visitor Subclass 651 wydawana jest dla większości celów turystycznych oraz biznesowych na pobyt każdorazowo do 90 dni. Jej ważność trwa jeden rok od daty wydania, a wyjazd z Australii musi nastąpić najpóźniej w dniu upływu ważności wizy. Z kolei Temporary Work (Short Stay) Subclass 400 to dokument wydawany w celu wykonania krótkotrwałej pracy, instalacji, finalizacji kontraktów, a także w celu uczestnictwa w zorganizowanych imprezach sportowych. Ważność wizy wynosi maksymalnie 90 dni pobytu, a na teren tego kraju należy wjechać maksymalnie w ciągu trzech miesięcy od wydania dokumentu.

Wiza wydawana w celu podjęcia pracy na terenie Australii na podstawie pozwolenia, które zostało wydane w tym kraju na wniosek strony zapraszającej oznacza się jako Temporary Work (Skilled) Subclass 457. Z kolei wiza dla marynarzy ma oznaczenie MCV Subclass 988. Jeżeli wjazd na terytorium Australii następuje drogą lotniczą w celu wejścia na statek to do tej wizy należy wyrobić także tak zwany E-Visitor. Taka wiza wydawana jest jako wielokrotna z ważnością jednego roku od daty otrzymania. Tutaj wyjazd z państwa musi nastąpić najpóźniej w dniu upływu ważności wizy. Ostatnią klasą jest Visitor Subclass E-600. Jest to wiza wydawana w celach turystycznych oraz prywatnych na pobyt do 90, 180 dni lub jednego roku. Na stronie https://www.serwiskonsularny.pl/wizy-do-australii/ można zapoznać się ze wszystkimi informacjami bardziej szczegółowo.

Grafika: freepik.com

Article was added:

Add date:
Number of views: 85
Other articles
Dlaczego warto zdecydować się na wynajem przyczepy campingowej?
24
jul
Wakacje to czas, który jest wyczekiwany nie tylko przez dzieci. To też okres, w którym wiele osób planuje swoje urlopy, dlatego wiele osób czeka na nie z niecierpliwością. Możliwość wypoczęcia w komfortowych warunkach, oderwania się od szarej rzeczywistości i wyjechania z domu na dłużej – to wszystko jest bardzo kuszące. A jak spędzić urlop? Jeśli nie masz jeszcze żadnych planów możesz rozważyć wynajem przyczepy kempingowej.
read
Chorwacja – wakacje na półwyspie Pelješac
29
jun
Sprawdź co warto zwiedzić na półwyspie Pelješac podczas wakacji! Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej o tym pięknym zakątku Chorwacji już teraz.
read
Nie tylko stelaż. Zobacz, co wpływa na komfort noszenia plecaka turystycznego
31
may
Dobór nowoczesnego i dobrego plecaka turystycznego znacząco podnosi komfort i radość z pieszych wędrówek. Transportowy, na kilkudniowe wycieczki, miejski, alpinistyczny, rowerowy, trailowy, czy survivalowy? W tym artykule zapoznasz się z cechami, które powinien posiadać idealny plecak turystyczny, który zapewni ci najwyższą wygodę użytkowania!
read

Reviews about Jak uzyskać wizę do Australii? Dodaj komentarz

Nie mamy jeszcze żadnego komentarza :(
Bądź pierwszym, który go doda!
Replying to