Wyjątkowe wyspy Galapagos

Wyspy Galapagos to prawdziwy cud natury. Składają się one z kompleksu większych oraz mniejszych wysp. Turystów przyciąga przede wszystkim niezwykle bogata flora i fauna. Klimat jest suchy i przyjemny, dzięki czemu sprzyja wypoczynkowi. Wyspy Galapagos znalazły się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Pobyt w tym miejscu powinien być obowiązkowy dla wszystkich pasjonatów i miłośników przyrody. Warto przekonać się, na jakie atrakcje można liczyć.

Galapagos

 

Niecodzienne miejsce dla wymagających turystów

Cały archipelag złożony jest z 15 większych wysp oraz sporej ilości małych wysepek. Znajdują się one w odległości wynoszącej około 1000 km na zachód od Ekwadoru. Podobnie jak Tahiti umiejscowione są na Oceanie Spokojnym. To jeden z najbardziej aktywnych wulkanicznie obszarów na ziemi. Można tu spotkać również wyjątkowe gatunki zwierząt, które wraz z prądami morskimi zaczęły przybywać na wyspy. Żeby dostać na na miejsce, należy początkowo wybrać się do Ekwadoru. To właśnie stąd latają ekwadorskie, chińskie oraz kolumbijskie linie lotnicze. Natomiast poruszanie się pomiędzy poszczególnymi wyspami jest możliwe za pomocą promów. Po poszczególnych wyspach można poruszać się pieszo lub skorzystać z dostępnych na miejscu taksówek i autobusów.

 

Atrakcje na Galapagos

Archipelag Galapagos oferuje wiele atrakcji. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Na wyspach Galapagos czeka piękna natura, którą podziwiać można z bardzo bliskiej odległości. To jedno z niewielu miejsc na świecie, które pozwala na obserwowanie legwanów morskich w ich naturalnym środowisku. Jednak wyspa obfituje nie tylko w legwany morskie, spotkać można również rozmaite gatunki żółwi morskich. Te wyjątkowe wakacje za granicą warto rozpocząć od zwiedzania jednego z najpopularniejszych miast, czyli Santa Cruz. Znajduje się tu park narodowy. Oprócz podziwiania natury można także przyjemnie spędzić czas, korzystając z restauracji, sklepów lub nocnych klubów.

Zaczarowane wyspy są rajem dla nurków. Dla doświadczonych miłośników tej aktywności szczególne polecane jest Wolf Island Shark Point. Nurkowanie w tym miejscu pozwala cieszyć się widokiem ogromnej ilości kolorowych ryb, koników morskich oraz rekinów. Na wyspie Isabela można wybrać się na spacer po brzegach kraterów wulkanów. Szczególnym zainteresowaniem cieszy się wulkan Sierra Negra. Jego krater ma średnicę wynoszącą ponad 6 mil, co czyni go drugim co do wielkości wulkanem na planecie.

Z całą pewnością interesującym doświadczeniem będzie również możliwość wypłynięcia w rejs na bezludne wyspy. Podczas wyprawy spotkać można lwy morskie, żółwie słoniowe, delfiny, pingwiny lub albatrosy. To wspaniała okazja do wykonania pięknych wakacyjnych zdjęć. Aktywni turyści skorzystają również z możliwości wypożyczenia kajaków lub rowerów. Odwiedzić można liczne jaskinie, plaże, bezludne zatoki i niesamowite punkty widokowe.

Galapagos nie jest jednak wyłącznie miejscem dla osób, które lubią ruch i aktywność fizyczną. Z powodzeniem odnajdą się tutaj również miłośnicy błogiego lenistwa. Ten wyspiarski archipelag pełen jest bowiem urokliwych plaż ze wspaniałym, białym piaskiem oraz dostępem do czystej, turkusowej wody. To świetny przerywnik dla aktywnego zwiedzania, który pomoże w pełni zregenerować siły. Galapagos oferuje także pyszne jedzenie. Zachwyceni będą głównie miłośnicy ryb oraz owoców morza. Wiele interesujących produktów można zakupić na lokalnych targach. Warto odwiedzić te niesamowite wyspy, można się bowiem na nich poczuć jak w prawdziwym raju. Interesujące informacje na temat tego miejsca oferuje także portal Relaksmisja.

Article was added:

Add date:
Number of views: 350
Other articles
Windsurfing - rozpocznij przygodę ze sportem
16
jan
Windsurfing jest ciekawym sportem i znajduje coraz więcej zwolenników. Dla osób, które są zainteresowane pływaniem na desce z żaglem i nie wiedzą, od czego zacząć, mamy dobrą wiadomość: mogą zapisać się na kurs windsurfingowy dla początkujących. Nie jest wymagane posiadanie sprzętu, ponieważ zapewnia go szkoła.
read
Jak znaleźć miejsce parkingowe w Splicie?
20
dec
Wiele osób decyduje się przyjechać na wakacje do Chorwacji samochodem. Nic dziwnego, w końcu zaledwie kilkanaście godzin wygodnej drogi autostradami dzieli Polskę od tego śródziemnomorskiego raju. Często pojawiają się jednak wątpliwości kierowców odnośnie zaparkowania swojego samochodu w nowym miejscu, zwłaszcza jeśli jest to tak duże miasto, jak właśnie Split.
read
Atrakcje dla dzieci Łódź — co warto zobaczyć?
19
dec
Atrakcje dla dzieci Łódź — co warto zobaczyć?
read

Reviews about Wyjątkowe wyspy Galapagos Dodaj komentarz

Nie mamy jeszcze żadnego komentarza :(
Bądź pierwszym, który go doda!
Replying to