Windsurfing - rozpocznij przygodę ze sportem

Windsurfing jest ciekawym sportem i znajduje coraz więcej zwolenników. Dla osób, które są zainteresowane pływaniem na desce z żaglem i nie wiedzą, od czego zacząć, mamy dobrą wiadomość: mogą zapisać się na kurs windsurfingowy dla początkujących. Nie jest wymagane posiadanie sprzętu, ponieważ zapewnia go szkoła.

 windsurfing

Jakie umiejętności są potrzebne, by uprawiać windsurfing?

Windsurfing to sport wodny dający wiele satysfakcji i pozwala pokonać własne słabości. W Polsce jest coraz więcej windsurferów, którzy trenują, bo czują się wtedy wolni. Jednak pływanie na desce, do której jest zamontowany żagiel, wymaga nabycia umiejętności i wielu godzin ćwiczeń. Najpierw trzeba nauczyć się rufy i sterowania, by wykonywać proste manewry. Windsurfing freeride jest amatorskim pływaniem, w celach rekreacyjnych.

Bardziej zaawansowaną formą tego sportu, jest Windsurfing freestyle, polegającą na wykonywaniu akrobacji, a nawet wariacji na wodzie. Zawodowcy, którzy startują w igrzyskach olimpijskich, mają do perfekcji opanowaną zaawansowaną technikę – wave. Potrafią osiągać duże prędkości, co pozwala im na uczestnictwo w regatach wyścigowych.

 

Kto może się zapisać na kurs windsurfingu dla początkujących?

Kurs windsurfingu jest przeznaczony dla dzieci i dorosłych. Nie ma ograniczeń wiekowych, poza własnymi. Dla najmłodszych uczestników szkoła opracowuje specjalnie programy metodyczne. Organizowane są też obozy windsurfingowe w grupach wiekowych: 8-11 i 12– 16 lat. Zarówno dzieci, jak i dorośli przystępujący do kursu, nie muszą posiadać pianki, kamizelki oraz sprzętu, ponieważ wszystko zapewnia szkoła.

Kursy z windsurfingu różnią się od siebie czasem trwania, liczebnością grup oraz ilością osób. Każdy może wybrać formę zajęć oraz ilość godzin. Poziom trudności instruktorzy dopasowują do umiejętności danej osoby. Można zapisać się na windsurfing lub kitesurfing, Jastarnia jest doskonałym miejscem do nauki.

 

Kupić czy wypożyczyć odpowiedni sprzęt?

Nauka windsurfingu na kursie nie wymaga posiadania sprzętu. Natomiast po jego ukończeniu trzeba zakupić lub wypożyczyć deski, żagle i różne akcesoria. Na początek warto wybrać drugi wariant, ponieważ nie wymaga inwestowania w sprzęt, który jest dość drogi. Wyjeżdżając na urlop czy weekend, można go wynająć. To rozwiązanie ma jeszcze inną zaletę.

Wybór deski i żagla zależy od stopnia zaawansowania. Kiedy windsurfer nabędzie większe umiejętności, może wybrać inny sprzęt, a przyszłości zakupić nowy lub używany. Wynajem daje możliwość trenowania całej rodzinie.

Article was added:

Add date:
Number of views: 628
Other articles
Plaże Kenii – rajskie miejsca na wybrzeżu Oceanu Indyjskiego
31
may
Kenijskie plaże to prawdziwy raj dla turystów. Od Nyali Beach, idealnej do spacerów i nocnych imprez, przez malownicze Watamu Beach, aż po historyczne Malindi. Wakacje w Kenii oferują nie tylko relaks, ale także mnóstwo atrakcji wodnych i doskonale rozwiniętą infrastrukturę.
read
Dom dla 10 osób nad morzem. Masz wiele powodów, aby go zarezerwować
27
may
Domy wakacyjne mogą się kojarzyć z propozycją noclegową dla najbardziej zamożnych. Tymczasem takie opcje pobytowe są dostępne również na przeciętną kieszeń. Mało tego: zarezerwowanie np. domu dla 10 osób nad morzem okazuje się być bardzo opłacalną alternatywą czy to dla hotelu, czy pensjonatu, a nawet prywatnej kwatery. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, dlaczego warto zadecydować się na pobyt w domku nad Bałtykiem.
read
Restauracja w Płocku wyjątkowym miejscem na kolację we dwoje
09
may
Po dniu pełnym relaksu na plaży, spacerów brzegiem wody i cieszenia się słońcem, warto zakończyć wieczór w wyjątkowy sposób. Idealnym pomysłem jest kolacja we dwoje w starannie wybranej restauracji, gdzie unikalne smaki i atmosfera sprawią, że wspólny czas stanie się jeszcze bardziej romantyczny. Wyjątkowy smak dań w dobrej restauracji sprawia, że randka daje jeszcze więcej radości. Na uwagę zasługują nie tylko lokale serwujące dania ze swojej rodzimej kuchni polskiej, ale i restauracje, w których można spróbować dań kuchni śródziemnomorskiej. Dlaczego warto wybrać się na kolację we dwoje do Hotelu Tumskiego w Płocku?
read

Reviews about Windsurfing - rozpocznij przygodę ze sportem Dodaj komentarz

Nie mamy jeszcze żadnego komentarza :(
Bądź pierwszym, który go doda!
Replying to