Windsurfing - rozpocznij przygodę ze sportem

Windsurfing jest ciekawym sportem i znajduje coraz więcej zwolenników. Dla osób, które są zainteresowane pływaniem na desce z żaglem i nie wiedzą, od czego zacząć, mamy dobrą wiadomość: mogą zapisać się na kurs windsurfingowy dla początkujących. Nie jest wymagane posiadanie sprzętu, ponieważ zapewnia go szkoła.

 windsurfing

Jakie umiejętności są potrzebne, by uprawiać windsurfing?

Windsurfing to sport wodny dający wiele satysfakcji i pozwala pokonać własne słabości. W Polsce jest coraz więcej windsurferów, którzy trenują, bo czują się wtedy wolni. Jednak pływanie na desce, do której jest zamontowany żagiel, wymaga nabycia umiejętności i wielu godzin ćwiczeń. Najpierw trzeba nauczyć się rufy i sterowania, by wykonywać proste manewry. Windsurfing freeride jest amatorskim pływaniem, w celach rekreacyjnych.

Bardziej zaawansowaną formą tego sportu, jest Windsurfing freestyle, polegającą na wykonywaniu akrobacji, a nawet wariacji na wodzie. Zawodowcy, którzy startują w igrzyskach olimpijskich, mają do perfekcji opanowaną zaawansowaną technikę – wave. Potrafią osiągać duże prędkości, co pozwala im na uczestnictwo w regatach wyścigowych.

 

Kto może się zapisać na kurs windsurfingu dla początkujących?

Kurs windsurfingu jest przeznaczony dla dzieci i dorosłych. Nie ma ograniczeń wiekowych, poza własnymi. Dla najmłodszych uczestników szkoła opracowuje specjalnie programy metodyczne. Organizowane są też obozy windsurfingowe w grupach wiekowych: 8-11 i 12– 16 lat. Zarówno dzieci, jak i dorośli przystępujący do kursu, nie muszą posiadać pianki, kamizelki oraz sprzętu, ponieważ wszystko zapewnia szkoła.

Kursy z windsurfingu różnią się od siebie czasem trwania, liczebnością grup oraz ilością osób. Każdy może wybrać formę zajęć oraz ilość godzin. Poziom trudności instruktorzy dopasowują do umiejętności danej osoby. Można zapisać się na windsurfing lub kitesurfing, Jastarnia jest doskonałym miejscem do nauki.

 

Kupić czy wypożyczyć odpowiedni sprzęt?

Nauka windsurfingu na kursie nie wymaga posiadania sprzętu. Natomiast po jego ukończeniu trzeba zakupić lub wypożyczyć deski, żagle i różne akcesoria. Na początek warto wybrać drugi wariant, ponieważ nie wymaga inwestowania w sprzęt, który jest dość drogi. Wyjeżdżając na urlop czy weekend, można go wynająć. To rozwiązanie ma jeszcze inną zaletę.

Wybór deski i żagla zależy od stopnia zaawansowania. Kiedy windsurfer nabędzie większe umiejętności, może wybrać inny sprzęt, a przyszłości zakupić nowy lub używany. Wynajem daje możliwość trenowania całej rodzinie.

Article was added:

Add date:
Number of views: 172
Other articles
Najpiękniejsze jeziora w Polsce - które warto odwiedzić?
24
mar
Jeśli uwielbiasz jeziora jak z pocztówki i zapierające dech w piersiach plenery, będziesz zachwycony, gdy dowiesz się, że Polska jest domem dla wielu wspaniałych miejsc z oszałamiającymi widokami na jeziora. Niezależnie od tego, czy szukasz miejsca na szybki, weekendowy wypad, czy relaksującej przerwy, na tej liście najpiękniejszych jezior w Polsce znajdziesz coś dla siebie!
read
Dlaczego warto pojechać na weekend nad wodę?
13
mar
Chyba nie ma osoby, która nie marzy o chwili wytchnienia w spokojnym miejscu. Takie wypady warto organizować kilka razy w roku. Nie muszą być wcale długie. Czasami wystarczy weekend nad wodą, aby oczyścić głowę i naładować baterie. Chętnie wybieraną destynacją na krótki wypad poza miejsce zamieszkania jest hotel ulokowany na łonie natury, głęboko schowany przed zgiełkiem miasta. Jakie zalety ma taki wypad nad wodę?
read
Najlepsze miejscowości na rodzinne wczasy nad polskim morzem
03
mar
Wyjazdy nad morze są nie tylko atrakcyjnym sposobem spędzania wolnego czasu z rodziną, ale też niosą za sobą korzyści zdrowotne. Nad chłodnymi słonowodnymi akwenami – a Bałtyk do takich należy – unosi się najwięcej jodu, który jest jednym ze składników niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Powietrze na wybrzeżu jest także bogate w inne przydatne pierwiastki, m.in. brom, wapń czy magnez. Morski klimat sprzyja również alergikom, gdyż stykają się tu ze znacznie mniejszą ilością uczulających składników takich jak pyłki różnych roślin. Jednak gdzie najlepiej wybrać się na rodzinne wczasy nad polskim morzem?
read

Reviews about Windsurfing - rozpocznij przygodę ze sportem Dodaj komentarz

Nie mamy jeszcze żadnego komentarza :(
Bądź pierwszym, który go doda!
Replying to