Jak znaleźć miejsce parkingowe w Splicie?

Wiele osób decyduje się przyjechać na wakacje do Chorwacji samochodem. Nic dziwnego, w końcu zaledwie kilkanaście godzin wygodnej drogi autostradami dzieli Polskę od tego śródziemnomorskiego raju. Często pojawiają się jednak wątpliwości kierowców odnośnie zaparkowania swojego samochodu w nowym miejscu, zwłaszcza jeśli jest to tak duże miasto, jak właśnie Split.

Split

W tym artykule dowiesz się, jak znaleźć najlepszy Split City Parking oraz gdzie zaparkować przy największych atrakcjach czy plażach.

 

Miejskie parkingi

W większości dużych chorwackich miast, w tym właśnie w Splicie znajdziemy wiele zorganizowanych przez miasto miejsc parkingowych. Najczęściej są to zwykłe miejsca wzdłuż ulicy, między blokami lub specjalnie wyznaczone obszary, przeznaczone do parkowania. Za postój w tych miejscach obowiązuje opłata godzinowa w zależności od strefy. W strefie pierwszej jest to 6 kun, a w drugiej i trzeciej 5 kun za godzinę. Płatności należy dokonać w parkomatach za pomocą gotówki lub wysyłając smsa z numerem rejestracyjnym na podany przy automacie numer.

Niestety miejskie parkingi często są obłożone, a aby znaleźć miejsce, będziemy musieli krążyć po mieście. Plusem tego rozwiązania jest zdecydowanie jego cena. Parking w tygodni płatny jest tylko od rana do wieczora, a w sobotę od rana do południa. W nocy, niedziele i święta jest bezpłatny.

 

Przykłady miejskich parkingów

Oto kilka przykładowych parkingów, które warto sprawdzić:

Kragiceva poljana Parking Lot – ul. Plinarska 28.

Parkiralište – Šetalište Ivana Meštrovića

Parkplatz – ul. Tolstojeva 5

Parking – ul. Pojišanska 3

 

Parkingi strzeżone

Oprócz klasycznych miejskich parkingów, z roku na rok powstaje coraz więcej specjalnych miejsc, w których możemy zaparkować nasz pojazd. Strzeżone parkingi to miejsca, w których możemy zostawić nasz samochód bez obaw, o kradzież czy uszkodzenie. Są monitorowane przez 24h na dobę, a w niekiedy pilnowane są też przez ochroniarza. Mamy do wyboru zwykłe parkingi na świeżym powietrzu lub zamknięte, kilkupiętrowe garaże w budynku. Ceny za postój w takich miejscach oscylują między 140 a 200 kun za dobę.

Dzięki możliwości wcześniejszej rezerwacji miejsca możemy zaoszczędzić dużo czasu i uniknąć kręcenia się po mieście w celu znalezienia wolnego miejsca. Od razu możemy przyjechać i zająć wcześniej zarezerwowane miejsce. Rezerwacji można dokonać dzwoniąc lub w przypadku niektórych parkingów za pomocą intuicyjnej strony internetowej.

 

Parking strzeżony Split – przykłady

Kilka strzeżonych parkingów znajdujących się w mieście:

Parking zadaszony – ul. Spinčićeva 2D

Parking zadaszony – ul. Mike Tripala 4

Parking otwarty – ul. Obala kneza Domagoja 12

Parking otwarty – ul. Bijankinijeva 2

 

Bezpłatne parkingi w mieście

Jeśli chcesz zaoszczędzić na parkingu, możesz wybrać opcję darmowych parkingów. W Splicie znajduje się kilka takich miejsc, zwłaszcza w okolicach plaż lub między budynkami. Pomoce do szukania tego typu parkingów mogą okazać się specjalne aplikacje, w których turyści zostawiają lokalizację tego typu parkingów wraz ze zdjęciami i opiniami. 

Wybierając darmowy  parking, musimy jednak uważać, aby nie zostawiać pojazdów w miejscach zabronionych, za znakami zakaz postoju lub zakaz wjazdu. Grozi to odholowaniem na parking policyjny i wysokim mandatem. Dlatego też warto rozważyć mimo wszystko opcję parkingu płatnego.

Article was added:

Add date:
Number of views: 196
Other articles
Najpiękniejsze jeziora w Polsce - które warto odwiedzić?
24
mar
Jeśli uwielbiasz jeziora jak z pocztówki i zapierające dech w piersiach plenery, będziesz zachwycony, gdy dowiesz się, że Polska jest domem dla wielu wspaniałych miejsc z oszałamiającymi widokami na jeziora. Niezależnie od tego, czy szukasz miejsca na szybki, weekendowy wypad, czy relaksującej przerwy, na tej liście najpiękniejszych jezior w Polsce znajdziesz coś dla siebie!
read
Dlaczego warto pojechać na weekend nad wodę?
13
mar
Chyba nie ma osoby, która nie marzy o chwili wytchnienia w spokojnym miejscu. Takie wypady warto organizować kilka razy w roku. Nie muszą być wcale długie. Czasami wystarczy weekend nad wodą, aby oczyścić głowę i naładować baterie. Chętnie wybieraną destynacją na krótki wypad poza miejsce zamieszkania jest hotel ulokowany na łonie natury, głęboko schowany przed zgiełkiem miasta. Jakie zalety ma taki wypad nad wodę?
read
Najlepsze miejscowości na rodzinne wczasy nad polskim morzem
03
mar
Wyjazdy nad morze są nie tylko atrakcyjnym sposobem spędzania wolnego czasu z rodziną, ale też niosą za sobą korzyści zdrowotne. Nad chłodnymi słonowodnymi akwenami – a Bałtyk do takich należy – unosi się najwięcej jodu, który jest jednym ze składników niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Powietrze na wybrzeżu jest także bogate w inne przydatne pierwiastki, m.in. brom, wapń czy magnez. Morski klimat sprzyja również alergikom, gdyż stykają się tu ze znacznie mniejszą ilością uczulających składników takich jak pyłki różnych roślin. Jednak gdzie najlepiej wybrać się na rodzinne wczasy nad polskim morzem?
read

Reviews about Jak znaleźć miejsce parkingowe w Splicie? Dodaj komentarz

Nie mamy jeszcze żadnego komentarza :(
Bądź pierwszym, który go doda!
Replying to