Chorwacja – wakacje na półwyspie Pelješac

Z roku na rok coraz więcej Polaków decyduje się spędzić wakacje w Chorwacji. Nic dziwnego lazurowy Adriatyk, słoneczne i ciepłe lato oraz pyszne jedzenie i lokalne wino przyciągają turystów, jak magnes. Z tego też powodu warto wcześniej zarezerwować sobie nocleg. Można to zrobić na stronie internetowej tutaj.

Pelješac

Jeśli jeszcze nie wiesz, w jakiej miejscowości zarezerwować nocleg i ciągle się zastanawiasz, to w tym artykule pokażemy Ci jak spędzić świetne wakacje na chorwackim półwyspie!

 

Półwysep Pelješac – wszystko, co musisz o nim wiedzieć

Leży w południowej części Dalmacji. Charakteryzuje go dzika, nienaruszona przez człowieka roślinność, przejrzysta czysta woda, małe urokliwe miasteczka, setki hektarów upraw winorośli, z których powstaje najelpesze w całej Chorwacji wino oraz mała ilość turystów. Aby dostać się na Pelješac, musimy przejechać przez krótki, ok. 10-kilometrowy odcinek Bośni i Hercegowiny, granicę pokonasz bez problemu na samym dowodzie osobistym. Cała wyspa ma tylko 66 kilometrów długości, dlatego będąc tam warto zwiedzić całą wyspę.

 

Szlakiem miasteczek półwyspu Pelješac

Na półwyspie leży kilka małych, ale urokliwych miasteczek. Oto przegląd kilku z nich, które koniecznie musisz odwiedzić będąc na Pelješac:

 

Ston

Małe miasteczko, którym wjeżdża się na Pelješac. Warto zatrzymać się w nim na chwilę i zjeść obiad w jednej z tradycyjnych konob oraz pozwiedzać, to klimatyczne miejsce. Najbardziej znaną atrakcją w Stone jest 5 kilometrowy mur obronny biegnący po zboczu wzgórza, można wejść na mur, ale odradza się to w bardzo upalne dni.

 

Prapratno

To malutka miejscowość położona w zatoce. Znajdziemy tam piaszczystą plażę Uvala, piasek na plaży to rzadkość w Chorwacji, więc możemy rozkoszować się tam kąpielą bez butów do wody, nie obawiając się o jeżowce. Z tej miejscowości możemy również dostać się promem na wyspę Mljet.

 

Potomje

Jadąc w głąb wyspy trafimy na miejscowość Potomje. Jest to idealne miejsce na degustację lokalnych wspaniałych win. Znajdziemy tam masę rodzinnych winnic, w których będziemy mogli spróbować i zakupić między innymi wino Dingač – najpopularniejsze i najlepsze wino całego półwyspu. Będąc w tym miasteczku koniecznie musimy przejechać się Tunelem Dingač. Jest to 400-metrowy tunel oddzielający to miasto od morza, po jego drugiej stronie czeka nas piękny widok bezkresu Adriatyku.

 

Orebič

Największe miasto całego półwyspu, jest bardziej turystyczne. Znajdziemy tu deptak, wiele restauracji, małe, ale czyste plaże z krystaliczną wodą. Będąc w Orebič warto wybrać się promem na wyspę Korčula. Promy pływają tam co godzinę, a sam rej trwa zaledwie 15 minut. Na Korčuli znajdziemy piękne, stare miasto zwane przez niektórych małym Dubrownikiem.

 

Infrastruktura i połączenia drogowe

Wygoda podróżowania po półwyspie to jeden z plusów tego regionu. Mimo wysokogórskich tras i stromych podjazdów nie musimy się bać o nasze bezpieczeństwo. Sama trasa i jakość jej nawierzchni jest dopasowana do europejskich standardów. Drogi są szerokie, a nowe połączenie drogowe wciąż powstają szybkim tempie. Dlatego też już za niedługo poruszanie się po wyspie będzie jeszcze wygodniejsze. 

 

Podsumowanie

Mamy nadzieję, że nasz artykuł pomógł Ci wybrać miejsce, w którym spędzisz wakacje.Jesteśmy pewni, że spędzisz w Chorwacji wspaniały czas i życzymy szerokiej drogi!

 

Article was added:

Add date:
Number of views: 901
Other articles
Odkryj piękno bułgarskich plaż
06
jun
Wymieniając miejsca, które Polacy najchętniej wybierają na wypoczynek, nie sposób zapomnieć o Bułgarii. Turystów wybierających się do tego kraju przekonuje często fakt, że plaże są piaszczyste, a morze ma stosunkowo ciepłą temperaturę. Piasek, na którym odwiedzający ten kraj wypoczywają całymi dniami jest mieniącego się, złotego koloru.
read
Jak zwiedzić kilka krajów w niecały tydzień? Wakacyjny city break z ST
25
may
Marzysz o ekscytujących podróżach, ale nie masz dużo czasu na dłuższe wakacje? Wakacyjny city break to idealne rozwiązanie dla Ciebie! Taki krótki, intensywny wyjazd pozwoli Ci zwiedzić kilka krajów i odkryć nowe miejsca w niecały tydzień. To niezwykła okazja, aby skrócić dystans między wymarzonymi destynacjami i cieszyć się dawką przygody. Przygotuj się na intensywny city break, który dostarczy Ci niezapomnianych wrażeń i wyjątkowych chwil.
read
Najlepsze plaże w Chorwacji - Przewodnik po rajskich zakątkach
27
apr
Chorwacja to kraj o niezwykle różnorodnych i malowniczych plażach. Wybierając się na wakacje nad Adriatyk, warto odwiedzić te niesamowite miejsca, które na długo pozostaną w naszej pamięci. Planując swój wyjazd, pamiętaj o sprawdzeniu dostępności i udogodnień na wybranych plażach, aby cieszyć się beztroskim wypoczynkiem.
read

Reviews about Chorwacja – wakacje na półwyspie Pelješac Dodaj komentarz

#1
3 months ago
The property һas aⅼwayѕ been an excellent
purchasing experience ѡith tһe agent. Тhe villa we've juѕt
bought is stunning and tһе staff wеre veгy helpful, and reliable tһroughout the whole process.

Ꮶeep it up!
Replying to