Wycieczka z Warszawy do Gdańska na weekend? Zaplanuj swoją podróż!

Nieustanne korki, stresująca praca, permanentny brak czasu dla siebie - życie w stolicy może być bardzo uciążliwe i męczące. Dlatego też wiele osób chętnie udaje się na weekendowe wycieczki, na których można, chociaż na chwilę zapomnieć o szarej codzienności. Jednym z ulubionych kierunków Warszawiaków jest Gdańsk, którego atutem jest nie tylko bliskość morza i dostęp do nadmorskiej plaży, ale również średniowieczne zabudowania. Planując podróż na trasie Warszawa-Gdańsk warto, chociażby na chwilę pochylić się nad wyborem najlepszego środka transportu.

Warszawa-Gdańsk

Podróż z Warszawy do Gdańska

Gdańsk jest oddalony od stolicy Polski o ok. 350 km, co przekłada się na ok. 4,30 - godzinną podróż samochodem. Nie tylko z powodu bardzo długiego czasu, ale również z powodu kwestii finansowych, najlepiej od razu porzucić myśl pokonania trasy Warszawa-Gdańsk samochodem. Znacznie lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług PKP InterCity. Nasz narodowy przewoźnik oferuje pokonanie odcinka na linii Warszawa-Gdańsk w zaledwie 2,46 h za pomocą niezwykle wygodnego pendolino, w którym można swobodnie korzystać z urządzeń elektronicznych. Oprócz czasu i komfortu podróży na korzyść pociągu działa również cena biletu. Jeśli z odpowiednim wyprzedzeniem zaplanujemy swoją podróż to, możemy liczyć na 10,20 lub 30% obniżkę ceny. Warto podkreślić, że podróż pociągiem na trasie Warszawa-Gdańsk, wygrywa w zestawieniu nawet z samolotem. Chociaż lot ze stolicy Polski do Gdańska trwa zaledwie godzinę, to ceny biletów są znacznie wyższe, a same połączenia - dużo rzadsze.

 

Weekend w Gdańsku - co można robić?

Osoby, które decydują się na podróż na linii Warszawa-Gdańsk, by odpocząć nie mogą wymarzyć sobie lepszego miejsca do zdystansowania się od zgiełku dużego miasta. Największym atutem Gdańska jest bliskość morza, którego widok na wiele osób działa bardzo kojąco i uspokajająco. Nie bez znaczenia przy tym jest to, że Gdańsk jest jednym z najbardziej zabytkowych miast w Polsce. Stolica województwa pomorskiego pełna jest: budowli gotyckich, renesansowych, manierystycznych i barokowych.

 

Najlepsze atrakcje turystyczne w Gdańsku

Wbrew temu, co może się wydawać sercem Gdańska nie jest nadmorska plaża, a śródmieście, które pełne jest przykuwających wzrok zabudowań. Podróżując pociągiem na trasie Warszawa-Gdańsk nie sposób nie zwrócić uwagi na imponujący gmach dworca głównego w Gdańsku. Budynek ten łączy ze sobą piękno renesansu z barokowymi dekorami. Warto podkreślić, że jest to budynek stosunkowo stary, ponieważ powstał w 1900 r.

Wielu turystom słusznie Gdańsk kojarzy się z narodzinami Narodowych Związków Zawodowych „Solidarność”, dlatego też odwiedzając stolicę Pomorza, obowiązkowo należy zwiedzić Europejskie Centrum Solidarności, które uznawane jest za współczesną wizytówkę miasta. W gmachu zlokalizowanym w sąsiedztwie Pomnika Stoczniowców, mieści się: ogród, biblioteka, archiwum, ośrodek edukacyjny, restauracja i imponująca wystawa, mieszcząca się aż w siedmiu salach.

Zwiedzając Gdańsk nie sposób przejść obojętnie obok zabudowań sakralnych. W stolicy Pomorza znajduje się m.in. kościół św. Katarzyny, w którego wieży można zobaczyć pierwszy na świecie zegar pulsarowy. Oprócz tego warto zwiedzić: średniowieczną Bazylikę św. Brygidy, gotycki kościół św. Jana i Bazylikę Mariacką.

Article was added:

Add date:
Number of views: 292
Other articles
Jakich suplementów diety warto używać?
12
feb
Suplementy diety stały się preparatami, po które sięga coraz więcej osób. Niestety coraz częściej wybieramy preparaty, które nie są nam potrzebne lub nie mają korzystnego wpływu na nasze zdrowie. Na rynku pojawia się wiele rodzajów suplementów diety i nie ma w tym nic dziwnego, że wiele osób się w tym gubi i nie wie, jakie suplementy są potrzebne, a których nie warto wybierać.
read
Obozy dla dzieci – gwarancja udanych wakacji i ferii
26
jan
Wakacje oraz ferie zimowe to zdecydowanie ulubione dni wszystkich uczniów. Warunki atmosferyczne wówczas sprawiają, że każdy ma ochotę wyjść z domu i spędzić aktywnie czas. Podczas urlopu rodzice starają się spędzać jak najwięcej czasu ze swoimi pociechami. Niestety rzadko który rodzic może pozwolić sobie na tak długi urlop, jaki mają dzieci od szkoły. Sposobem na to, aby dzieci jak najlepiej korzystały z letnich czy też zimowych dni, jest wysłanie ich na obozy dla dzieci.
read
Trendy medycyny estetycznej 2019
21
jan
Medycyna estetyczna to jednak z najprężniej rozwijających się dziedzin w segmencie urody. Co chwila pojawiają się coraz to nowsze, lepsze kuracje mające na celu poprawić wygląd naszej skóry, zniwelować oznaki starzenia czy też pomóc w odzyskaniu dawnego młodzieńczego blasku. Jakie zabiegi będą hitem w roku 2019?
read

Reviews about Wycieczka z Warszawy do Gdańska na weekend? Zaplanuj swoją podróż! Dodaj komentarz

Nie mamy jeszcze żadnego komentarza :(
Bądź pierwszym, który go doda!
Replying to