Wycieczka z Warszawy do Gdańska na weekend? Zaplanuj swoją podróż!

Nieustanne korki, stresująca praca, permanentny brak czasu dla siebie - życie w stolicy może być bardzo uciążliwe i męczące. Dlatego też wiele osób chętnie udaje się na weekendowe wycieczki, na których można, chociaż na chwilę zapomnieć o szarej codzienności. Jednym z ulubionych kierunków Warszawiaków jest Gdańsk, którego atutem jest nie tylko bliskość morza i dostęp do nadmorskiej plaży, ale również średniowieczne zabudowania. Planując podróż na trasie Warszawa-Gdańsk warto, chociażby na chwilę pochylić się nad wyborem najlepszego środka transportu.

Warszawa-Gdańsk

Podróż z Warszawy do Gdańska

Gdańsk jest oddalony od stolicy Polski o ok. 350 km, co przekłada się na ok. 4,30 - godzinną podróż samochodem. Nie tylko z powodu bardzo długiego czasu, ale również z powodu kwestii finansowych, najlepiej od razu porzucić myśl pokonania trasy Warszawa-Gdańsk samochodem. Znacznie lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług PKP InterCity. Nasz narodowy przewoźnik oferuje pokonanie odcinka na linii Warszawa-Gdańsk w zaledwie 2,46 h za pomocą niezwykle wygodnego pendolino, w którym można swobodnie korzystać z urządzeń elektronicznych. Oprócz czasu i komfortu podróży na korzyść pociągu działa również cena biletu. Jeśli z odpowiednim wyprzedzeniem zaplanujemy swoją podróż to, możemy liczyć na 10,20 lub 30% obniżkę ceny. Warto podkreślić, że podróż pociągiem na trasie Warszawa-Gdańsk, wygrywa w zestawieniu nawet z samolotem. Chociaż lot ze stolicy Polski do Gdańska trwa zaledwie godzinę, to ceny biletów są znacznie wyższe, a same połączenia - dużo rzadsze.

 

Weekend w Gdańsku - co można robić?

Osoby, które decydują się na podróż na linii Warszawa-Gdańsk, by odpocząć nie mogą wymarzyć sobie lepszego miejsca do zdystansowania się od zgiełku dużego miasta. Największym atutem Gdańska jest bliskość morza, którego widok na wiele osób działa bardzo kojąco i uspokajająco. Nie bez znaczenia przy tym jest to, że Gdańsk jest jednym z najbardziej zabytkowych miast w Polsce. Stolica województwa pomorskiego pełna jest: budowli gotyckich, renesansowych, manierystycznych i barokowych.

 

Najlepsze atrakcje turystyczne w Gdańsku

Wbrew temu, co może się wydawać sercem Gdańska nie jest nadmorska plaża, a śródmieście, które pełne jest przykuwających wzrok zabudowań. Podróżując pociągiem na trasie Warszawa-Gdańsk nie sposób nie zwrócić uwagi na imponujący gmach dworca głównego w Gdańsku. Budynek ten łączy ze sobą piękno renesansu z barokowymi dekorami. Warto podkreślić, że jest to budynek stosunkowo stary, ponieważ powstał w 1900 r.

Wielu turystom słusznie Gdańsk kojarzy się z narodzinami Narodowych Związków Zawodowych „Solidarność”, dlatego też odwiedzając stolicę Pomorza, obowiązkowo należy zwiedzić Europejskie Centrum Solidarności, które uznawane jest za współczesną wizytówkę miasta. W gmachu zlokalizowanym w sąsiedztwie Pomnika Stoczniowców, mieści się: ogród, biblioteka, archiwum, ośrodek edukacyjny, restauracja i imponująca wystawa, mieszcząca się aż w siedmiu salach.

Zwiedzając Gdańsk nie sposób przejść obojętnie obok zabudowań sakralnych. W stolicy Pomorza znajduje się m.in. kościół św. Katarzyny, w którego wieży można zobaczyć pierwszy na świecie zegar pulsarowy. Oprócz tego warto zwiedzić: średniowieczną Bazylikę św. Brygidy, gotycki kościół św. Jana i Bazylikę Mariacką.

Article was added:

Add date:
Number of views: 430
Other articles
Jak ubrać się na plażę - poradnik
22
may
Zostało Ci już tylko kilkanaście dni do długo wyczekiwanego urlopu, a jeszcze nie zdążyłaś kupić stroju kąpielowego? Nie martw się – po przeczytaniu naszego artykułu będziesz wiedziała, jaki kostium wybrać, a także jakie dodatki najlepiej sprawdzą się w podczas dni spędzanych nad wodą.
read
Dlaczego wczasy w Bułgarii były, są i będą popularne
17
may
Czy wiesz, że Bułgaria znajdowała się na trzecim miejscu najchętniej wybieranych kierunków podczas sezonu wakacyjnego w roku 2018 przez Polaków? Raport opublikowany przez Polską Izbę Turystyki pokazał, że Bułgaria ponownie stała się hitem urlopowym wśród Polaków i ustąpiła miejsca jedynie Turcji oraz Grecji.
read
Planujesz wyjazd na wakacje i szukasz okazji, by zaoszczędzić na lokalnych atrakcjach? Skorzystaj z ofert grupowych
09
apr
Gruopon to platforma zrzeszająca ludzi zainteresowanych zakupem tych samych produktów lub usług. Na stronie udostępniane są kupony, które można wykorzystać podczas wizyty SPA, restauracji lub na dodatkowe formy rozrywki organizowane w danym mieście. Również wybierając się na wakacje, możesz zaplanować czas wolny, wykupując kupony jeszcze taniej – dzięki wykorzystaniu specjalnych kodów rabatowych. Zobacz, w jaki sposób zwiększyć oszczędności!
read

Reviews about Wycieczka z Warszawy do Gdańska na weekend? Zaplanuj swoją podróż! Dodaj komentarz

Nie mamy jeszcze żadnego komentarza :(
Bądź pierwszym, który go doda!
Replying to