Świnoujście - Dlaczego warto je odwiedzić?

Świnoujście to duże miasto w północno-zachodniej części wybrzeża Morza Bałtyckiego, które jest ważnym portem morskim, uzdrowiskiem i miejscowością wypoczynkową. Jego obszar rozciąga się na ponad czterdziestu wyspach o różnej wielkości, a cechą charakterystyczną miasta jest najszersza w Polsce, dwustumetrowa plaża na brzegu Bałtyku. Ciekawostką jest, że miasto z roku na rok staje się coraz większe, przez lokalne prądy morskie, które nanoszą piasek na już i tak rozległą plażę. Przedstawiamy 5 największych atrakcji w Świnoujściu, których nie sposób przegapić podczas pobytu w mieście!

Świnoujście

1. Latarnia Morska

Latarnia Morska w Świnoujściu nosi zaszczytne miano najwyższej ceglanej latarni morskiej na świecie. Mierzy wysokość ponad 67 metrów, a na jej szczycie znajduje się taras widokowy, z którego podziwiać można wspaniałą panoramę Morza Bałtyckiego. Latarnia powstała w połowie XIX wieku i do działa do dziś, a dodatkowo jest jedną z największych atrakcji turystycznych w Świnoujściu.

 

2. Muzeum Rybołówstwa Morskiego

Podczas pobytu w mieście z pewnością warto odwiedzić Muzeum Rybołówstwa Morskiego, które znajduje się w niegdysiejszym budynku ratusza. W środku obejrzeć można m.in. wspaniałą ekspozycję bursztynu, kilka wystaw dotyczących fauny mórz i oceanów z całego świata, a także odwiedzić ciekawy dział historyczny dotyczący dziejów Świnoujścia.

 

3. Fort Gerharda

Fort Gerharda znajduje się na terenie Twierdzy Świnoujście czyli dziewiętnastowiecznej fortyfikacji obronnej. Fort powstał w latach 1848-1859 i jest jednym z najlepiej zachowanych obiektów tego typu w całej Europie. W środku obecnie znajduje się Muzeum Obrony Wybrzeża, w którym można zobaczyć m.in. wspaniałą kolekcję sprzętów artyleryjskich, niemiecką zbrojownię, a także liczne eksponaty związane z codziennym życiem żołnierzy.

 

4. Woliński Park Narodowy

Woliński Park Narodowy znajduje się tuż przy Świnoujściu i stanowi świetne miejsce na popołudniową wycieczkę. Podziwiać tu można m.in. piękne wzgórza morenowe, a także malownicze, stumetrowe klify. Ciekawym pomysłem jest również wybranie się do Międzyzdrojów i odwiedzenie Muzeum Przyrodniczego Wolińskiego Parku Narodowego, które obrazuje lokalną faunę i florę.

 

5. Promenada

Promenada w Świnoujściu to piękna, rozległa aleja spacerowa, połozona niedaleko plaży. W sezonie letnim porozstawiane są tu liczne punkty rozrywkowe, sklepiki, restauracje, ogródki piwne i lodziarnie. Nocą kwitnie tu życie rozrywkowe, a kluby i dyskoteki pod gołym niebem działają niemal bezustannie. To doskonałe miejsce dla wszystkich żądnych wrażeń i wspaniałej rozrywki!

Świnoujście to świetna baza wypadowa do zwiedzania zachodniej części polskiego wybrzeża Morza Bałtyckiego, a także jedno z najważniejszych miast w województwie zachodnio-pomorskim. Nie brakuje w nim atrakcji dla rodzin z dziećmi, miłośników aktywnego wypoczynku, a także plażowiczów i entuzjastów sportów morskich. To miasto, które zachwyca na każdym kroku, a pobyt w nim z pewnością na długo pozostanie w waszej pamięci. Więcej atrakcji w tym fascynującym mieście znajdziesz na stronie internetowej https://podroztrwa.pl/swinoujscie

Article was added:

Add date:
Number of views: 219
Other articles
Jak uzyskać wizę do Australii?
25
jul
Decydując się na wakacyjną wyprawę do Australii trzeba mieć na uwadze fakt, iż nie da się przekroczyć granicy z tym krajem bez żadnych dokumentów. Jednym z nich jest wiza, którą można otrzymać w kilku rodzajach. Coraz więcej takich działań można wykonywać za pomocą sieci, dlatego ważne jest, aby zawierać w swoich wnioskach wszystkie istotne elementy. Jak więc uzyskać wizę do Australii? Podpowiadamy.
read
Dlaczego warto zdecydować się na wynajem przyczepy campingowej?
24
jul
Wakacje to czas, który jest wyczekiwany nie tylko przez dzieci. To też okres, w którym wiele osób planuje swoje urlopy, dlatego wiele osób czeka na nie z niecierpliwością. Możliwość wypoczęcia w komfortowych warunkach, oderwania się od szarej rzeczywistości i wyjechania z domu na dłużej – to wszystko jest bardzo kuszące. A jak spędzić urlop? Jeśli nie masz jeszcze żadnych planów możesz rozważyć wynajem przyczepy kempingowej.
read
Chorwacja – wakacje na półwyspie Pelješac
29
jun
Sprawdź co warto zwiedzić na półwyspie Pelješac podczas wakacji! Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej o tym pięknym zakątku Chorwacji już teraz.
read

Reviews about Świnoujście - Dlaczego warto je odwiedzić? Dodaj komentarz

Nie mamy jeszcze żadnego komentarza :(
Bądź pierwszym, który go doda!
Replying to