Odkryj piękno bułgarskich plaż

Wymieniając miejsca, które Polacy najchętniej wybierają na wypoczynek, nie sposób zapomnieć o Bułgarii. Turystów wybierających się do tego kraju przekonuje często fakt, że plaże są piaszczyste, a morze ma stosunkowo ciepłą temperaturę. Piasek, na którym odwiedzający ten kraj wypoczywają całymi dniami jest mieniącego się, złotego koloru. Od porannych godzin turyści rozkładają koce i spędzają całe dnie korzystając z pięknego nadmorskiego krajobrazu. To miejsce, które otula słońce przez całe wakacje - tutaj dobra pogoda jest niemal pewna, a obecność chłodniejszej wody sprawia, że jest to połączenie idealne! Wielu turystów ocenia, że te bułgarskie plaże są jednymi z piękniejszych w Europie!

 

Najpiękniejsze plaże w Bułgarii

Złote Piaski

To jedna z dwóch najpopularniejszych plaż w Bułgarii. Jest zdecydowanie największą i najdłuższą plażą (o długości około 4 km i szerokości do stu metrów). Nazwa plaży wzięła się od odcieniu piasku, który faktycznie jest w kolorze złotym. Znajduje się tam duża liczba barów, restauracji, czy atrakcji dla dzieci. Istnieje możliwość wypożyczenia parasoli lub leżaków. W sezonie letnim jest to popularne miejsce dla ludzi młodych. Organizowanych jest tu dziesiątki obozów młodzieżowych, a kluby w porach wieczornych tętnią życiem!

 

Słoneczne Wybrzeże

Druga najpopularniejsza plaża w Bułgarii, położona w pobliżu znanej turystycznej miejscowości Burgas, co jest świetną opcja dla osób, które chciałyby urozmaicić sobie leniuchowanie na plaży i poznać Bułgarię od strony zabytkowej i kulturalnej. Uznaje się, że plaża jest w najbardziej nasłonecznionym miejscu w Bułgarii. Polecamy wybranie się w to miejsce z dziećmi, całymi rodzinami - jest tutaj wiele atrakcji, a zejście do morza łagodne i strzeżone.

 

Pomorie

To niewielkie miasto turystyczne w Bułgarii. Jest to plaża nieco mniejsza niż dwie wymienione wyżej - jej długość to około 4 kilometry, a szerokość waha się pomiędzy 30, a 60 metrów. Plaża jest piaszczysta, tak samo morze ma dno o tej samej strukturze. Istnieje duża liczba barów i restauracji oraz możliwość wypożyczenia leżaków.

 

Sinemorec

To dla tych turystów, którzy są zwolennikami wypoczynku w miejscach bardziej kameralnych. Plaża w tej wiosce stroni od dużych tłumów. To jedna z najpiękniejszych, niektórzy określają, że dzikich plaż na obszarze Bułgarii. Jej długość to około 5 kilometrów i 100 metrów szerokości. Wzdłuż plaży znajdują się skały i klify, co sprawia, że widoki nie są tak oczywiste, jak w pozostałych przypadkach. W pobliżu znajduje się Park Narodowy, gdzie można spotkać nietypowe gatunki ptaków i chronione odmiany roślin. Odległość tej wioski od Burgas wynosi około 90 kilometrów.

 

Irakli

To dzika plaża w Bułgarii, 35 kilometrów od miasta Burgas. To miejsce przepełnione spokojem, przeciwieństwo dwóch najpopularniejszych plaż w Bułgarii. Irakli otoczona jest lasem, a charakteryzuje się ona bardzo jasnym, miejscami białym piaskiem. Na plaży nie ma wielu udogodnień, takich jak liczne bary, czy restauracje, więc nie spotkamy tu wielu lokalnych nakłaniających do zakupów. To świetne miejsce dla miłośników nurkowania, ze względu na czystą wodę w morzu.

 

Sozopol

To jedna z najpiękniejszych plaż, położona na wybrzeżu Morza Czarnego. To miasto ma bardzo bogatą historię i również jest jednym z najciekawszych miejscowości w Bułgarii. Ze względu na to, że ta plaża jest mała, bo ma 2 kilometry długości - latem bywa zatłoczona, jednak kąpieliska są tu bardzo bezpieczne i strzeżone. W pobliżu plaży znajduje się także mnóstwo atrakcji zabytkowych na Starym Mieście w Sozopolu. 

 plaże Bułgarii

 

Dojazd do Bułgarii

Dojazd samochodem

Wybór samochodu, jako środka lokomocji to, naszym zdaniem, zawsze dobry wybór! Dlaczego? Plusem jest to, że możesz zatrzymać się w dowolnym miejscu, nie tylko tym zaplanowanym wcześniej, ale przede wszystkim spontanicznych momentach, kiedy nagle coś przykuje nasząuwagę i postanawiamy dłużej zatrzymać oko na danym obiekcie lub widoku. Dodatkowo możecie zabukować nocleg tranzytowy w dowolnym miejscu na trasie. Może to być Rumunia lub Węgry.

Do Bułgarii możesz dojechać zarówno przez Serbię, jak i Rumunię. Droga przez Serbię zapewnia nam świetne warunki jazdy przez autostradę, natomiast Rumunia świetne, górskie i leśne widoki! Wybór należy do Was.

 

Winiety

Żeby przejechać przez Słowację, Węgry, Rumunię i Bułgarię, potrzebne będą Wam winiety. Zakup winiet przez stronę WWW zapewni Wam spokój podczas trwania podróży, gdyż nie będziecie musieli zaprzątać sobie głowy tym istotnym faktem. Brak zakupionej winiety może grozić karą w postaci mandatu.

 

Podsumowanie

Bułgaria, to kraj warty odwiedzenia. Matka Natura obdarzyła go dużą ilością plaż i ciepłym morzem. Przy okazji wypoczynku znajdzie się w tym kraju także kilka zabytkowych miejsc oraz takich, które oferują atrakcje dla całej rodziny (w tym dla dzieci). Pamiętajmy jednak o kilku ważnych rzeczach, które sprawią, że uczestnicy pobytu będą bezpieczni, a Wasz wypoczynek udany. Weźcie ze sobą paszport lub ważny dowód osobisty, sprawdźcie czy Wasze ubezpieczenie obowiązuje na zagraniczne wyjazdy, zadbajcie o dobry stan techniczny samochodu, którym się wybieracie. Pamiętajcie, by była w nim apteczka, kamizelka odblaskowa i linka holownicza. Nie zapomnijcie o zakupie winiet. Dzięki zadbaniu o te czynności, macie pewność, że dopełniliście wszystkich ważnych czynności, aby Wasz pobyt w Bułgarii przyniósł dużo pozytywnych doświadczeń!

Article was added:

Add date:
Number of views: 216
Other articles
La Palma – czym zachwyca jedna z najpiękniejszych Wysp Kanaryjskich?
31
aug
La Palma, jedna z kanaryjskich pereł, zachwyca swoim naturalnym pięknem i niepowtarzalnym charakterem, przyciągając podróżników z całego świata. To miejsce, które warto odwiedzić ze względu wyjątkowe atrakcje. To raj dla miłośników natury, którzy pragną oderwać się od zgiełku codziennego życia i zatopić się w pięknie dzikiej przyrody.
read
Parking - lotnisko Poznań. Gdzie zostawić samochód przed podróżą na wakacje?
17
aug
Poznań jest na tyle dużym miastem, a jednocześnie prężnie działającym ośrodkiem, że znajdujące się w nim lotnisko Poznań - Ławica również nie może narzekać na brak pasażerów wylatujących stąd na wakacje. Korzystanie z portu lotniczego rodzi wiele pytań. Jednym z nich z pewnością jest kwestia, gdzie blisko lotniska można pozostawić parking, zwłaszcza na dłuższy czas. Okazuje się, że zainteresowani mają do wyboru kilka opcji, które przedstawiamy poniżej.
read
Jak się zdrowo opalać? Najważniejsze zasady.
09
aug
Opalanie jest jednym z najpopularniejszych sposobów na spędzanie czasu na świeżym powietrzu, zwłaszcza podczas ciepłych letnich dni. Jednak aby cieszyć się korzyściami słonecznego promieniowania, ważne jest bezpieczne podejście do opalania i przestrzeganie odpowiednich zasad. W tym artykule omówimy najważniejsze zasady dotyczące zdrowego opalania oraz jak chronić swoją skórę przed szkodliwym promieniowaniem UV.
read

Reviews about Odkryj piękno bułgarskich plaż Dodaj komentarz

Nie mamy jeszcze żadnego komentarza :(
Bądź pierwszym, który go doda!
Replying to