Najciekawsze informacje o wyspie Zakynthos

Zakynthos - magiczny urlop

Zakynthos

Wyspy Jońskie są postrzegane przez wielu urlopowiczów jako mały kawałek raju na ziemi i nietrudno zrozumieć, dlaczego tak jest. To grupa sześciu większych wysp, które są otoczone kilkoma małymi wyspami satelickimi, położona jest wokół zachodniego wybrzeża Grecji kontynentalnej, na Morzu Jońskim.

Chociaż to wyspa Korfu była pierwszą wyspą w Grecji, która przyciągnęła tłumy turystów, to nawet ta część Wysp Jońskich może pochwalić się dziewiczymi obszarami, które są ledwo zabudowane, a wiele innych wysp jest z dala od masowej turystyki. Jednak to właśnie naturalne piękno przyciąga turystów do tej części świata.

Jeśli chcesz poznać najładniejsze nadmorskie miasteczka, soczyście zielone krajobrazy, turkusowe morza, miękkie piaszczyste plaże wyspy, bezchmurne, niekończące się niebieskie niebo, ostre i lśniące kremowobiałe klify, to na urlop wybierz Zakynthos.

Co jeszcze przyciąga turystów na tę wyspę. Po pierwsze bardzo słynne błękitne groty, drugie imponująca zatoka wraku, po trzecie możliwość nurkowania z żółwiami morskimi. Oczywiście należy do tego dodać szmaragdowe morze, piaszczyste wybrzeże wyspy oraz zapierające dech w piersiach widoki. Dowiedz się wszystkiego o Zakynthos na stronie Turystyczny Ninja.

 

Piaszczyste plaże, wyspy cudownej

Poznajmy najpopularniejsze plaże. Pierwsza z nich to Navagio. Plaża ta jest miejscem znanym niemalże na całym świecie. Znany na całym świecie symbol wyspy to wrak statku „Panagiotis”. Statek przemytników, który został wyrzucony na brzeg w 1981 r., gdy jego silniki uległy awarii. Plaża ma swój przydomek „Zatoka Przemytników” od tego jasnopomarańczowego, zardzewiałego statku, który tak dumnie i romantycznie leży na brzegu. Jeśli jesteś zainteresowany odwiedzeniem tej spektakularnej zatoki w kształcie półksiężyca, powinieneś wiedzieć, że w głównym sezonie letnim między 10.00 a 14.00 może być bardzo tłoczno, a na plaży nie ma żadnych udogodnień, takich jak wypożyczalnia leżaków czy parasoli, WC, lub sklepy, w których można kupić coś do picia lub jedzenia. Jeśli jednak przypłyniesz rano lub późno po południu, będziesz miał plażę prawie dla siebie. Jeśli zaplanujesz odpowiedni czas na wizytę, popłyń jedną ze zwykłych łodzi do rozbitej zatoki z Porto Vromi lub z portu Świętego Mikołaja w Volimes. Można również wypłynąć na wycieczkę ze stolicy wyspy.

Kolejną z plaż jest Porto Vromi. Plaża położona w pobliżu wiosek Maries i Exo Xora, na końcu długiej, stromej ścieżki, która prowadzi do idyllicznej i wąskiej małej zatoki. Wygląda ona jak fiord, otoczona z obu stron zielonymi wzgórzami i wapiennymi klifami. Ten mały, naturalny port z białą piaszczysto-kamienistą plażą, na której chlupocze ciemnoniebieska woda, jest zwykle pełen kolorowych, małych łodzi i rowerów wodnych, które można wypożyczyć, to jedno z najpiękniejszych miejsc na wyspie. Mając własną łódź, to idealne miejsce do zacumowania. Wchodząc do wody, warto mieć buty. Dno tutaj w wielu miejscach pokryte jest ostrymi kamieniami.

Ostatnią z dzisiaj omawiany jest plaża Xigia. Plaża ta charakteryzuje się czymś nietypowym. Kiedy już na nią dotrzemy, to z całą pewnością poczujemy silny zapach siarki, który jest spowodowany wysoką zawartością siarki w wodzie, co jest czymś wyjątkowym, ponieważ woda ta dzięki siarce ma lecznicze właściwości. Minerały i kolagen w wodzie siarkowej w Xigia pochodzą z niedalekich jaskiń i są przenoszone przez naturalne prądy. Pływanie na plaży Xigia to cudowne doświadczenie, które łagodzi ból i dyskomfort, a nawet łagodzi objawy różnych chorób, takich jak choroba zwyrodnieniowa stawów i reumatyzm. Skóra jest świeża i wygląda na zregenerowaną: praktycznie darmowy zabieg spa!Jeśli jesteś na wakacjach na Zakynthos , ale jednocześnie pilnie potrzebujesz relaksu i programu odprężającego, to zdecydowanie jest to odpowiednia plaża dla Ciebie!

 

Źródła zdjęć:
Źródło: pixabay.com Licencja: https://pixabay.com/pl/service/license
Źródło: unsplash.com Licencja: https://unsplash.com/license

Article was added:

Add date:
Number of views: 1018
Other articles
Jak uzyskać wizę do Australii?
25
jul
Decydując się na wakacyjną wyprawę do Australii trzeba mieć na uwadze fakt, iż nie da się przekroczyć granicy z tym krajem bez żadnych dokumentów. Jednym z nich jest wiza, którą można otrzymać w kilku rodzajach. Coraz więcej takich działań można wykonywać za pomocą sieci, dlatego ważne jest, aby zawierać w swoich wnioskach wszystkie istotne elementy. Jak więc uzyskać wizę do Australii? Podpowiadamy.
read
Dlaczego warto zdecydować się na wynajem przyczepy campingowej?
24
jul
Wakacje to czas, który jest wyczekiwany nie tylko przez dzieci. To też okres, w którym wiele osób planuje swoje urlopy, dlatego wiele osób czeka na nie z niecierpliwością. Możliwość wypoczęcia w komfortowych warunkach, oderwania się od szarej rzeczywistości i wyjechania z domu na dłużej – to wszystko jest bardzo kuszące. A jak spędzić urlop? Jeśli nie masz jeszcze żadnych planów możesz rozważyć wynajem przyczepy kempingowej.
read
Chorwacja – wakacje na półwyspie Pelješac
29
jun
Sprawdź co warto zwiedzić na półwyspie Pelješac podczas wakacji! Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej o tym pięknym zakątku Chorwacji już teraz.
read

Reviews about Najciekawsze informacje o wyspie Zakynthos Dodaj komentarz

Nie mamy jeszcze żadnego komentarza :(
Bądź pierwszym, który go doda!
Replying to