Dlaczego wczasy w Bułgarii były, są i będą popularne

Czy wiesz, że Bułgaria znajdowała się na trzecim miejscu najchętniej wybieranych kierunków podczas sezonu wakacyjnego w roku 2018 przez Polaków? Raport opublikowany przez Polską Izbę Turystyki pokazał, że Bułgaria ponownie stała się hitem urlopowym wśród Polaków i ustąpiła miejsca jedynie Turcji oraz Grecji.

Bułgaria

 

Na wczasy w Bułgarii zdecydowało się aż 13,6%, wszystkich wybierających się na wakacje Polaków, którzy skorzystali z ofert biur turystycznych. Niektórych zadziwia tak wysokie miejsce kierunku w owym zestawieniu, jakim jest Bułgaria, ale widocznie osoby te nigdy nie miały przyjemności wybrać się do tego nieziemskiego kraju, albo po prostu źle ten wyjazd zaplanowały. Bułgaria to przecież jeden z najbezpieczniejszych krajów w Europie, który posiada malownicze krajobrazy, smaczną kuchnię oraz niesamowite obyczaje. Wyjazd na wczasy do Bułgarii jest świetną okazją do tego, żeby doświadczyć dobrodziejstw, jakie oferuje właśnie ten kraj.

 

Co dadzą Ci wczasy w Bułgarii?

Motywacje, którymi kierujemy się podczas podejmowania decyzji dotyczących kierunku naszej podróży, zazwyczaj są podobne. Często chcemy zobaczyć miejsca, w których nigdy wcześniej nie byliśmy, poznać obyczaje kulturowe zamieszkujących dany kraj ludzi, czy posmakować potraw, które charakterystyczne są dla kraju, do którego się wybieramy. Jednak prawdziwymi, wewnętrznymi motywacjami mogą być także bardziej przyziemne czynniki. Podczas naszego urlopu przede wszystkim chcemy wypocząć, oderwać się od naszych codziennych obowiązków i przeżyć przygodę, którą zapamiętamy przez resztę naszego życia.

Pogoda w tym kraju sprzyja wypoczynkowi, podczas którego możemy wygrzewać się na plażach przy bułgarskim ciepłym słońcu. Oczywiście Bułgaria to także, niezliczona ilość atrakcji (o których możecie przeczytać między innymi tutaj  europol.com.pl/bulgaria).

Z pewnością wczasy w Bułgarii zapewnią nam te wszystkie wspomniane przed chwilą doznania. Oczywiście pod warunkiem, że dobrze taki urlop zaplanujemy. Dlatego na wczasy do Bułgarii najlepiej jest wybrać się, korzystając z oferty biura turystycznego. Cały proces planowania - czy to transportu, czy zakwaterowania biuro zaplanuje za Ciebie, a Ty nie będziesz musiał się niczym przejmować. Nie ma sensu tracić czasu na coś, co najczęściej w skuteczniejszy sposób mogą zrobić osoby, które zajmują się tym fachowo. Kiedy przekażemy formalne sprawy agencji turystycznej, naszym zadaniem z kolei będzie już tylko delektowanie się pobytem w tym niesamowitym kraju.

 

Tak to nie, a nie to tak - czyli obyczaje, jakie poznasz na wczasach w Bułgarii

Wczasy w Bułgarii są idealnym rozwiązaniem dla osób, które lubią poznawać tradycję i obyczaje kulturowe innych krajów. Turyści często po swoich wyjazdach, opowiadają o zabawnych sytuacjach, których doświadczyli podczas pobytu w Bułgarii.

W zwyczaju ludności Bułgarskiej przyjęło się, że kręcenie głową w bok oznacza zaakceptowanie czegoś, z kolei kiwanie głową w dół - niezgodzenie się czymś. To zupełnie odwrotnie niż w Polsce, dlatego na początku może być nam ciężko się do tego przyzwyczaić, czego efektem będzie powstanie wielu zabawnych sytuacji. Trzeba przyznać, że jest to niezwykle ciekawy zwyczaj, który głęboko zakorzeniony jest w historii tego pięknego kraju. Przed wyjazdem, można także poczytać sobie o innych, równie ciekawych obyczajach. Na przykład o:

- Trifon Zarezan,

- Kukiery,

- Święto Róż,

- oraz Horo.

 

Podczas wczasów w Bułgarii koniecznie skosztuj kuchni bułgarskiej

Podczas wyjazdów na wczasy, ciężko wyobrazić sobie sytuację, w której nie posmakujemy obcej kuchni. Ba, potrawy, które charakterystyczne są dla danego kraju, często zostają czynnikiem decydującym o wyborze tego, a nie innego miejsca. Dlatego wybierając się na wczasy w Bułgarii, nie musimy martwić się o to, że ich kuchnia nie będzie miała nam nic do zaoferowania. Kuchnia bułgarska jest bardzo smaczną i zdrową kuchnią, która obfituje w warzywa i owoce. Ponadto podczas wieczornych pobytów w restauracjach będziemy mogli spróbować tradycyjnych bułgarskich napojów (kieliszek rakiji będzie jak najbardziej wskazany). Zatem jeśli chcesz odpocząć, oderwać się od swoich codziennych problemów, a także otworzyć się na nowe doświadczenia, wybierz wczasy w Bułgarii, na pewno tego nie pożałujesz.

Article was added:

Add date:
Number of views: 306
Other articles
Na co zwrócić uwagę przy wyborze hotelu w Gdańsku
28
aug
Niezależnie, czy wybieramy się tylko na weekend na plażę nad morzem, krótką delegację czy dwutygodniowy urlop, warto zatrzymać się w hotelu w centrum miasta Gdańsk. Przy wyborze hotelu nie warto sugerować się tylko ceną. Wyposażenie, standard, dodatkowe udogodnienia oraz przede wszystkim lokalizacja jest bardzo istotna. Hotele Gdańsk Stare Miasto z pewnością okażą się strzałem w dziesiątkę.
read
Ile euro zabrać w podróż do Włoch
23
aug
Oficjalną walutą Włoch jest euro. Kraj ten cechuje gospodarka oparta na gotówce, tak więc najlepszym sposobem na niezbyt drogie zakupy, są płatności gotówkowe w euro. Nie musisz jednak płacić gotówką przez cały czas, ponieważ we Włoszech znajdują się sklepy, które są dobrze przygotowane do przyjmowania płatności kartą - Visa i Mastercard są bardziej popularne niż American Express.
read
Moda plażowa - sprawdź, jak tanio uzupełnić letnią garderobę
20
aug
Wakacje za pasem, a Ty stwierdzasz braki w swojej letniej garderobie? Potrzebujesz szybko kupić modny kostium kąpielowy, sukienki, szorty, buty czy dodatki na plażę i ciepłe wakacyjne wieczory, nie wydając przy tym fortuny? Z pomocą przychodzi internet, a konkretnie sklep Answear. Kod rabatowy pozwoli Ci zaś obniżyć koszty zamówienia u Tego sprzedawcy. Tylko jak go zdobyć?
read

Reviews about Dlaczego wczasy w Bułgarii były, są i będą popularne Dodaj komentarz

Nie mamy jeszcze żadnego komentarza :(
Bądź pierwszym, który go doda!
Replying to