Dlaczego warto zatrzymać się w hotelu ze spa?

Atrakcyjna lokalizacja ośrodka wypoczynkowego często już nie wystarcza, aby przyciągnąć klientów. Badania pokazują bowiem, że co czwarty Polak decyduje się na pobyt w hotelu ze spa. Powodem takiego wyboru jest zwykle troska o zdrowie i potrzeba kompleksowego relaksu. Sprawdź, co możesz zyskać, zatrzymując się w hotelu ze strefą wodno-termalną!

Spa

 

Szybkie tempo życia generuje stres i poczucie przepracowania, co z kolei przekłada się na spadek nastroju, przygnębienie i problemy zdrowotne. W takiej sytuacji szukamy możliwości, które szybko i na długi czas pozwolą nam odzyskać dobrą kondycję fizyczną i psychiczną. Najskuteczniejszym rozwiązaniem jest pobyt w spa. 

 

Spa - kompleksowy ratunek dla organizmu

Basen, sauna, jacuzzi kuszą obietnicą odprężenia, oderwania się od codziennych zmartwień i powrotu sił witalnych. Spa oddziałuje na organizm kompleksowo, łącząc funkcję leczniczą z relaksacyjną. Jest świetnym celem zarówno weekendowego wyjazdu, jak i dłuższych wakacji we dwoje lub z rodziną. W ostatnim czasie staje się także atrakcyjnym punktem programu wyjazdu służbowego. Sesja w saunie lub kąpiel w jacuzzi przynosi bowiem wyczekiwane odprężenie po stresującym dniu spędzonym na negocjacjach z kontrahentami czy żywiołowych dyskusjach wokół zagadnień branżowych. Bogatą ofertą spa dysponuje Hotel Havet w Dźwirzynie. Jego kompleks wodno-termalny jest atrakcyjnym uzupełnieniem pobytu nad Bałtykiem i alternatywą dla kąpieli w morzu. Dostarcza bowiem znacznie więcej pożytku niż morska woda i nadbałtyckie powietrze.

 

Basen - przepis na lepszą kondycję

Pływanie jest źródłem wielu korzyści zdrowotnych. To rodzaj treningu aerobowego, który wszechstronnie oddziałuje na ciało. Angażuje do pracy wszystkie mięśnie i wzmacnia je, odciążając m.in. zmęczony ośmiogodzinnym siedzeniem przy biurku kręgosłup. Poza tym poprawia kondycję, reguluje oddech i krążenie krwi oraz przynosi spokojny i zdrowy sen. Pływanie wspomaga także utratę zbędnych kilogramów i modeluje atrakcyjną sylwetkę. Do osiągnięcia zdrowotnych efektów przyczyni się aktywność fizyczna w sporych rozmiarów basenie w Hotelu Havet, który powstał z myślą o pływaniu rekreacyjnym. Długi na 18 m i szeroki na 14 m umożliwia niewyczerpujący, swobodny trening nawet przy większej liczbie kąpiących się. Został świetnie przystosowany zarówno do potrzeb doświadczonych pływaków, jak i osób o mniejszych zdolnościach pływackich. 

 

Sauna na zdrowie

Pobyt na basenie warto połączyć z seansem w saunie, pamiętając o zachowaniu takiej właśnie kolejności. Ten zabieg powoduje bowiem gwałtowny wyrzut endorfin i szybką poprawę samopoczucia. Do najpopularniejszych typów saun należą: sucha i parowa. Choć różnią się warunkami - w saunie suchej panują wyższa temperatura i niższa wilgotność niż w parowej - wykazują podobnie działanie. Podczas krótkiej sesji wydalane są toksyny, dotlenia się cały organizm i obniża poziom stresu. W Hotelu Havet są dostępne oba typy saun, które stanowią część luksusowej, elegancko zaprojektowanej strefy termalnej. Rzadziej spotykaną atrakcją jest sanarium, które oferuje przyjemną kąpiel ciepłym, bardzo wilgotnym powietrzem o temperaturze ok. 50 st. C. Seans w takim miejscu przynosi ulgę w dolegliwościach reumatycznych i przy schorzeniach górnych dróg oddechowych.   

 

Wymarzony relaks w strefie-wodno termalnej

Basen i sauna poza tym, że dostarczają korzyści zdrowotnych, skutecznie relaksują organizm. Właśnie takiego efektu zwykle oczekujemy, decydując się na pobyt w spa. Zestresowani i przemęczeni, marzymy o dotyku ciepłej wody i rozluźniającym działaniu gorącego powietrza w saunie. Chcemy choć przez chwilę zapomnieć o kłopotach dnia codziennego, oddając się czystej przyjemności. Kompleks wodno-termalny w Hotelu Havet daje mnóstwo możliwości wyjątkowego relaksu, nie ograniczając się do działających odprężająco basenu i sauny. Dzięki dodatkowym udogodnieniom pozwala na pełniejszy odpoczynek. Jacuzzi z wanną hydromasującą oraz podwodne masaże w basenie z atrakcjami minimalizują napięcie mięśniowe i dostarczają mnóstwa przyjemności. Z kolei aromat ziół w łaźni kwiatowej koi zmysły oraz wycisza obciążone problemami i nadmiernym stresem myśli. Ciekawym zwieńczeniem relaksującej sesji w strefie wodno-termalnej okaże się pobyt w grocie solnej, mogący z powodzeniem zastąpić spacer nad Bałtykiem. Pomieszczenie jest bowiem wyłożone bryłami pochodzącej z morza soli. W takich warunkach wytwarza się specyficzny mikroklimat, który relaksuje i pozytywnie wpływa na zdrowie. Wszystko za sprawą obecności w powietrzu potrzebnych organizmowi pierwiastków.

 

Spa nie tylko dla dorosłych

Pobyt w hotelu SPA z basenem zadowoli nie tylko dorosłych, ale i dzieci. Hotelowe strefy spa coraz częściej otwierają się bowiem na potrzeby najmłodszych gości, umożliwiając wspólny rodzinny wypoczynek. W strefie wodno-termalnej Hotelu Havet dzieci mogą oddać się niepohamowanej zabawie w specjalnej strefie z brodzikiem i zjeżdżalnią. Tak nietypowy sposób spędzenia wolnego czasu z pewnością dostarczy mnóstwo radości całej rodzinie.

Article was added:

Add date:
Number of views: 227
Other articles
Kilka pomysłów na weekend we dwoje w Kołobrzegu
19
jul
Intymna atmosfera w hotelu, kolacja przy świecach, romantyczny spacer i relaks w spa to przepis na udany wyjazd we dwoje. Kołobrzeg zapewnia wszystkie te atrakcje w wyjątkowej odsłonie.
read
Brzydka pogoda na plażę? Sprawdź Park Wodny w Krakowie
21
jun
Nawet w lecie mogą zdarzyć się dni, podczas których najchętniej nie wychylalibyśmy nosa z domu lub hotelowego pokoju. Na szczęście, w dzisiejszych czasach brzydka pogoda wcale nie musi być powodem do rezygnacji z wakacyjnych szaleństw oraz pozbawiać nas radości z zabawy w wodzie! Zamiast na plażę możemy bowiem wybrać się do Parku Wodnego w Krakowie, który zapewni każdemu udane plażowanie nawet w najbardziej pochmurne i deszczowe dni.
read
Jak dbać o ciało latem?
18
jun
Chcesz, żeby było jędrne, dobrze nawilżone, ale przede wszystkim idealnie gładkie, bez zbędnych włosków? Sprawdź, jak o nie najlepiej zadbać.
read

Reviews about Dlaczego warto zatrzymać się w hotelu ze spa? Dodaj komentarz

Nie mamy jeszcze żadnego komentarza :(
Bądź pierwszym, który go doda!
Replying to